FacebookПідписатися на RSS

/Files/images/dyugo_temp/Співпраця з міською радою м. Харкова (3).jpg

Засідання Школи проєктів ХНЕУ ім. С. Кузнеця

27 січня 2022 року на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця відбулося засідання Школи проєктів для лідерів учнівського самоврядування.

На заході розглянули такі питання:

- підведення підсумків роботи Школи проєктів;

- презентація положення «Марафон унікальних справ»;

- розбір проєктів, що подаються на конкурс;

- вручення сертифікатів.

Також засідання відвідав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Він поспілкувався з учнями, відповів на їхні запитання та побажав їм успіхів та натхнення.

Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування

21 грудня 2022 року на базі ХФМЛ № 27 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування, в якій взяли участь активні старшокласники, куратори учнівського самоврядування, методисти з виховної роботи Центрів освітніх технологій управлінь освіти адміністрацій районів, члени Координаційної ради ХМОУС, випускники попередніх років.

Під час заходу активна молодь Харкова розглянула:

· реалізацію Стратегії розвитку ХМОУС до 2022 року з презентацією досвіду провідних осередків міста;

· результати моніторингу стану розвитку учнівського самоврядування в закладах освіти за 2021 рік;

· громадську експертизу діяльності базових центрів ХМОУС;

· перспективи і плани на новий рік.

Також відбулися вибори голови Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Захист проєктів у школі розвитку «Мер міста»

Школою розвитку «Мер міста", котра працює під патронатом Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, 27 квітня 2021 року відбувся онлайн - захист проєктів «Якби мером був я". Проєкт, представлений КЗ «ЦДЮТ №6» - «ПАРАДИГМА АЛЧЕВСЬКИХ» виборов право 11 травня взяти участь у наступному етапі: «Батл проєктів «Бекетівський ринг» та посів ІІІ місце. Автори проєкту отримали сертифікат та подарунок.

Дякуємо дітям та педагогам за високий рівень проєктів!

Підведення підсумків конкурсу відео – роликів у рамках міжнародного проєкту «#МОЛОДЬ_НЕ_ТОЛЕРУЄ_КОРУПЦІЮ»

26 травня 2021 відбулосяпідведення підсумків конкурсу відео – роликів для соціальної мережі Тік Ток у рамках міжнародного проекту «#МОЛОДЬ_НЕ_ТОЛЕРУЄ_КОРУПЦІЮ» та урочисте нагородження переможців та активних учасників.

Конкурс проводився лідерами Асоціації ДЮГО «ТЕМП» ЦДЮТ № 6 сумісно з Харківською обласною громадською організацією «Асоціація в підтримку громадських ініціатив «АССА»» до святкування Днів Європи в Україні у рамках міжнародного проєкту «#МОЛОДЬ_НЕ_ТОЛЕРУЄ_КОРУПЦІЮ» за підтримки Королівства Нідерландів в Україні через ЛМГО «Центр культурного менеджменту».

Метою конкурсу було змінити ставлення учнівської молоді до корупції та її наслідків; дізнатися про негативні наслідки корупції, її вплив на життя громадян, ініціювати роз’яснювальну антикорупційну кампанію в популярній серед молоді мережі Тік Ток через створення соціальних роликів на тему анти корупції.

Переможці Конкурсу:

Гранд – при- Мамоновій Софії, ХЛ №161 Імпульс

1 місце — Ткаченко Анастасії ХЗОШ №101

2 місце — Бочаровій Наталії ХЗОШ №145

3 місце — Гонтар Софії ХЗОШ №101

Переможці получили цінні призи. Всі учасники міжнародного проєкту «#МОЛОДЬ_НЕ_ТОЛЕРУЄ_КОРУПЦІЮ» отримали сертифікати учасника, а деякі та активні учасники — окремі подарунки

Конкурсні ролики викладені групу проекту у Фейсбуці та ФБ сторінці Асоціації «АССА», (https://www.facebook.com/groups/3079062165514316)

та розміщені в мережі Інтернет: https://drive.google.com/drive/folders/1pnhtmU_577Y0INhZzOZFSRo2WSJB5ws7?usp=sharing

"Молодь не толерує корупцію"

В дні Європи в Україні - 15 травня 2021 року учасники міжнародного проекту «Молодь не толерує корупцію» за підтримки Королівства Нідерландів в Україні через ЛМГО «Центр культурного менеджменту» провели захід «Я поважаю європейські цінності».

Члени Євро клубу «ЛІДЕР» та лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» ЦДЮТ № 6 разом з Харківською обласною громадською організацією «Асоціація в підтримку громадських ініціатив «АССА» працювали над тим, щоб змінити ставлення учнівської молоді до корупції та її наслідків. Дискусія велася про негативні наслідки корупції, її впливи на життя громадян, шляхи подолання. Підлітки навчалися вести роз’яснювальну антикорупційну роботу в популярній серед молоді мережі Тік Ток; створювати соціальні ролики проти корупції.

Найбільший інтерес викликала пропозиція виконати технічне завдання для самостійної практичної роботи. Учасники мають за тиждень створити короткий динамічний ролик для соціальної мережі Тік Ток, котрий би спонукав глядачів до нульової толерантності до корупції. Тренери надаватимуть консультації, аналізувати та оцінювати готові ролики. Вони будуть розміщені у мережі ТІК ТОК. Переможцем стане ролик, котрий набере найбільшу кількість переглядів та лайків.

Організатори заходу сподіваються, що ця ініціатива сприятиме поширенню антикорупційних настроїв серед молоді, формування переконання, що антикорупційна поведінка є суспільною цінністю.

Школа розвитку підбила підсумки навчально року

Впродовж поточного навчально року вихованці КЗ «ЦДЮТ № 6» - лідери асоціації ДЮГО «ТЕМП», члени гуртків «Основи учнівського самоврядування» та «Дитяче телебачення» плідно працювали у школі розвитку, організованою ХНУМГ імені О. М. Бекетова. На урочистому засіданні школи 18 травня 2021 року наші вихованці були нагороджені за перемогу у декількох конкурсах.

Гуртківці «Дитяче телебачення» - керівник Омельченко Т.І. були відмічені за перемогу у конкурсі відео-есе «Сучасний лідер місцевого самоврядування».

В конкурсі «Якби мером був я» наші вихованці здобули диплом ІІІ ступеня за проєкт «Парадигма Алчевських».

Онлайн-засідання Клубу юних миротворців та шкільних Євроклубів

Лідери Асоціації ДЮГО «ТЄМП» та члени ЄК «ЛІДЕР» КЗ «ЦДЮТ № 6» 21.05.2021 взяли участь у відкритому онлайн-засіданні Клубу юних миротворців та шкільних Євроклубів .

Учасники засідання провели миротворчу рольову онлайн-гру «Модель ООН».

Члени шкільних ЄК презентували міста – побратими Харкова. Зокрема член ЄК «ЛІДЕР» Тортика Серафима презентувала місто Тбілісі. Побратимські відносини між Тбілісі та Харковом розпочалися з 2008 року. Дві робочі групи «ЄВРОСІТІЗ» співпрацювали над питаннями європейської політики сусідства і розширення, іміджевою політикою та привабливістю міста.

Угоду про встановлення партнерських відносин між містами Харковом і Тбілісі підписано 13 червня 2012 року.

Цікаве і пізнавальне засідання Клубу сприяло поглибленню демократичних цінностей підлітків.

Школа розвитку «Мер міста» (Модуль 2 «Start Up School»). Тренінг-інтенсив «Вплив проєкту на громаду. Бюджет проєкту. Аплікаційна форма»

02.03.2021 у Школі розвитку «Мер міста» (Модуль 2. «Start Up School») відбувся тренінг-інтенсив на тему «Вплив проєкту на громаду. Бюджет проєкту. Аплікаційна форма»(куратор школи Start Up School – професор кафедри управління проєктами в міському господарстві і будівництві, доктор технічних наук Дмитро Едуардович Лисенко; запрошений лектор – спікер British Council, куратор проектів Антон Білюк).

Неабиякий інтерес серед учасників визвали поради щодо подання проєктів на розгляд та отримання фінансування, найбільшу зацікавленість - заповнення аплікаційної форми проєкту соціальної дії (приклад надається).

Сподіваємося, що здобуті знання допоможуть у підготовці проєктів, а їх автори обов’язково стануть переможцями.

Школа розвитку «Мер міста» (Модуль 3. «Підприємництво та електронний бізнес»). Онлайн-заняття за темою «Бізнес-проєкти в підприємництві»

Особливу цікавість та жваве обговорення слухачів Школи розвитку «Мер міста» визвало онлайн-заняття за темою «Бізнес-проєкти в підприємництві», яке було проведено 2 березня 2021 року. Спікер – кандидат економічних наук, доцент кафедри підприємництва та бізнес-адмініструванняБібік Наталя Валеріївна.

Учасники були ознайомлені із ознаками підприємницького проєкту, його складовими частинами, бізнес-планом, способом сіткового графічного представлення плану проєкту (Діаграмою Ганта).

Онлайн-засідання Координаційної ради Асоціації ДЮГО «ТЕМП»

25 лютого 2021 року на базі Комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості № 6 Харківської міської ради» відбулося онлайн-засідання Координаційної ради Асоціації ДЮГО «ТЕМП». Учасниками заходу стали голови дитячо-юнацьких організацій та куратори учнівського самоврядування ЗЗСО Немишлянського району.

Під час засідання лідери дитячо-юнацьких організацій звітували про підсумки роботи першого півріччя 2020-2021 навчального року.

На засіданні були визначені пріоритетні завдання роботи організації на друге півріччя 2020-2021 навчального року, а саме: розглянуто пропозиції щодо проведення Днів Європи в України, погоджено порядок проведення районного конкурсу соціально-культурних та національно-патріотичних проєктів «Харків – місто привабливе для дітей та молоді», оголошено проведення волонтерських акцій до Великодня для дітей з дитячих будинків, інтернатів, будинків сімейного типу, для поранених бійців, що перебувають у військових шпиталях, а також воїнів, що знаходяться на передовій.

Також, було розглянуто питання щодо участі у конкурсі проєктів «Якщо б мером був я» ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та конкурсі проєктних ініціатив «Марафон унікальних справ ХМОУС».

Школа розвитку "Мер міста" & Start Up School. Тренінг-інтенсив «Опис проєкту. Мета та завдання проєктів соціальної дії»

16 лютого 2021 року вихованці Асоціації ДЮГО «ТЕМП» КЗ «ЦДЮТ № 6» стали слухачами Шкіл розвитку "Мер міста", Start Up School була цікава можливість ознайомитися з тим, як саме готувати проєкти соціальної дії.

Запрошений лектор – спікер British Council, куратор проєктів Антон Білюк – розповів про життєвий цикл проєкту, методики для запуску проєкту соціальної дії, особливості підготовки презентації проєктів та акцентував увагу слухачів на важливості проєктів для розвитку територіальних громад.

Сподіваємося, що отримані знання будуть корисні при підготовці проєктів до Конкурсу проєктів у Школі розвитку "Мер міста".

Школа розвитку «Мер міста»

Лідери учнівського самоврядування Немишлянського району 9 лютого 2021 року брали участь у дистанційному тренінгу-інтенсиві школи розвитку «Мер міста», який відбувся на базі ХНУМГ імені О.М.Бекетова. Слухачі отримали багато цікавої інформації з роботи над проєктами.

Професор кафедри управління проєктами міського господарства та будівництва ХНУМГ імені О.М.Бекетова, доктор технічних наук, куратор школи Start Up School Дмитро Лисенко підкреслив важливість запровадження проєктного менеджменту, можливості його вивчення та застосування. Спікер British Council, куратор проєктів Антон Білюк розповів про особливості написання проєктів соціальної дії, види проєктів, напрямки їх реалізації. Куратор Школи розвитку «Мер міста», кандидат наук з державного управління, доцент кафедри менеджменту й публічного адміністрування ХНУМГ імені О.М.Бекетова Пастух Катерина наголосила на актуальності підготовки й реалізації проєктів у сфері публічного управління та запросила учасників взяти участь у конкурсі проєктів Школи розвитку «Мер міста».

Акція "Подарунок турботи"

Лідери учнівського самоврядування ДЮГО «ТЕМП» КЗ «ЦДЮТ №6» та ХЗОШ № 181, ХЗОШ № 101, ХСШ № 73, ХЗОШ № 63 провели акцію «Подарунок турботи» спільно з ГО «МІЛАДА - Свідоме волонтерство».

Учасники акції готували подарунки до новорічних свят для дітей з дитячих будинків, інтернатів, будинків сімейного типу. Зібрані дітьми та їх батьками солодощі, іграшки, канцтовари, книги, вітальні листівки та речі були передані в Харківській центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору», у притулок «Будинок сестер» Благодійного фонду «Карітас Харків», вихованцям школи – інтернату ім. Короленка для дітей з порушенням зорової системи.

Акцію до новорічних свят «Надай наснаги воїнам» шкільні волонтерські організації провели разом з благодійною організацію «Благодійний фонд «Сестра милосердя». Листівки, малюнки та солодощі були передані воїнам, котрі захищають незалежність України на передовій, а також бійцям, котрі лікуються після поранення у Військово-медичному Клінічному Центрі Північного Регіону.

Дякуємо усіх небайдужих, хто приєднався до наших акцій!

«Допомагаючи іншим, знаходиш своє власне щастя...», - писав Платон.

Школа розвитку «Мер міста» (онлайн-заняття та підведення підсумків Конкурсу відео-есе «Сучасний лідер місцевого самоврядування»)

15.12.2020 о 16.00, відбулось онлайн-заняття у Школі розвитку «Мер міста». Доцент кафедри менеджменту і публічного адміністрування ХНУМГ імені О.М. Бекетова, кандидат економічних наук Калашнікова Христина Ігорівна провела онлайн-заняття «Побудова особистісного профілю лідера (діагностика типу акцентуації особистості)».

Також куратор Школи розвитку «Мер міста» - кандидат наук з державного ХНУМГ імені О.М. Бекетова, доцент кафедри менеджменту і публічного адмініструванняПастух Катерина Валеріївна підвела підсумки Конкурсу відео-есе «Сучасний лідер місцевого самоврядування».

Вихованці гуртків «Основи учнівського самоврядування» і «Дитяче телебачення» комунального закладу «Харківський Центр дитячої та юнацької творчості № 6», лідери Асоціація ДЮГО «ТЕМП», представили на конкурс відео-есе «Хто він такий український сучасний лідер?». За результатами оцінок журі він посів І місце.

Конкурс проводився уперше, але вже здобув неабияку популярність серед лідерів учнівського самоврядування та прихильників їх конкурсних робі.

Вітаємо переможців і дякуємо усім причетним до цього проекту!

Бажаємо завжди досягати успіхів

Волонтерські та благодійні новорічні акції

Лідери учнівського самоврядування ДЮГО «ТЕМП» КЗ «ЦДЮТ №6» при підтримці Управління освіти адміністрації Немишлянського району пропонують прийняти участь у волонтерських і благодійних новорічних акціях:

1. Акція до новорічних свят «Надай наснаги воїнам», що проводить благодійна організація «Благодійний фонд «Сестра милосердя» по збору святкових подарунків, листівок, малюнків та солодощів пораненим у військових шпиталях; а також воїнам,що знаходяться на передовій.

Телефон: +30974569257 - Ревенко Олена Володимирівна

2. Акція «Подарунок турботи» що проводить ГО «МІЛАДА - Свідоме волонтерство» по збору святкових подарунків до новорічних свят для дітей з дитячих будинків, інтернатів, будинків сімейного типу. (інформація на плакаті

Телефон: +30984031344- Ніколаєнко Людмила Русланівна.

3. Волонтерська ініціатива «Тиждень добрих справ – онлайн». (положення до акції додається)

Телефони :

+30679516427 – Нікітчук Людмила Артемівна

+380508047514,+380681877736 – Марк Копитов


ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ТЕМП

Акція «Тиждень добрих справ - онлайн»

Дати проведення: 14.12.2020 – 20.12.2020

Керівник акції: Копитов Марк, заступник голови районної Асоціації ДЮГО «ТЕМП».

Робоча група: лідери районної Асоціації ДЮГО «ТЕМП».

Завдання:

14.12.– день перший. Напиши лист або зроби подарунок військовим на передову (написання листа – це змога повідомити військовослужбовців про те, що ми цінуємо все те, що вони роблять заради нашого щасливого майбутнього).

15.12.– день другий. Зроби листівку з вітаннями до новорічних свят або подарунок для дітей з дитячого будинку.

16.12. – день третій. Здай сміття на переробку (пляшки, батарейки та інше)

17.12. – день четвертий. Нагодуй безхатню тварину.

18.12. – день п'ятий. Підтримай літніх родичів та прояви турботу про них (не забуваючи про правила безпеки під час карантину).

19.12. – день шостий. Займись спортом онлайн (навчи інших).

20.12. – день сьомий. Напиши пост про добрі справи, які може зробити кожен (поділися своїм досвідом ).

Контакти:

Телефони : +380508047514,+380681877736 - Марк

Елек. пошта: mark.kop.business@gmail.com,

інстраграмсторінку@temp_kh|@mark_kop__


Міське онлайн - засідання волонтерського об'єднання ХМОУС

по темі «Співпраця з представниками громадських організацій щодо реалізації спільних проєктів, проведення волонтерських та благодійних акцій»

Лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» провели 08.12.2020 в «Центрі дитячої та юнацької творчості № 6» Харківської міської ради міське онлайн – засідання волонтерського об'єднання ХМОУС. Дискусія з приводу Дня волонтера розгорталася навколо проблематики співпраці громадських організацій, зокрема, реалізації спільних проєктів, проведення волонтерських та благодійних акцій.

Використання хмарної платформи Zoom дозволило значно розширити коло учасників, долучитися до онлайн-засідання лідерам волонтерських об’єднань закладів освіти міста, представникам волонтерських та благодійних громадських організацій, кураторам учнівського самоврядування, методистам Центрів освітніх технологій Управлінь освіти адміністрацій районів.

З привітальною промовою до учасників звернулася директорка КЗ «ЦДЮТ №6» Кобзєва О.І.

Відеофільм, який презентували ініціатори та організатори віртуальної зустрічі, розповів про діяльність волонтерського об'єднання ХМОУС.

На онлайн-засіданні була присутня методист Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради Полякова І.В. Зі своїми ініціативами виступила заступник директора Департаменту сім'ї, молоді та спорту, начальник відділу молоді, президент Харківського центру волонтерів Ситнік С.П.

Представники багатьох волонтерських організацій міста ділилися досвідом та презентували власні акції та ініціативи.

Голова ГО «МІЛАДА - Свідоме волонтерство» – Ніколаєнко Л. Р. – акцію «Подарунок турботи».

Заступник голови благодійної організації «Благодійний фонд «Сестра милосердя» Ревенко О.В. розповіла про основні напрямки роботи. Головна увага благодійної організації зосереджена на допомозі пораненим бійцям, військовим шпиталям, захисникам, що повернулись з фронту, воїнам, що знаходяться на передовій.

Ініціативу Асоціації ДЮГО «ТЕМП» «Тиждень добрих справ – онлайн» презентував заступник голови Асоціації Копитов Марк.

Калюжний Богдан – вихованець КЗ «ЦДЮТ №6», керівник проєкту «Із забуття в безсмертя» розповів про актуальну адвокаційну кампанію.

Учасникам засідання були презентовані волонтерські ініціативи районних організацій учнівського самоврядування міста Харкова.

Індустріальний район: «Життя без обмежень» – ХЗОШ № 26; «Миру та злагоди» – ХЗОШ № 118; «Діти об’єднують планету в месенджерах» – ХЗОШ № 157; «Ялинка добрих справ» – ХГ № 163.

Новобаварський район: «Поділись добром» – ХСШ № 93.

Московський район: «Наші миротворчі ініціативи» – ХЗОШ № 97.

Основ’янський район: «Незвичайна ялинка» – ХЗОШ №10.

Київський район: «Добрі серця» – ХЗОШ № 164.

Слобідський район: «Привітання для наших Героїв» – ХЗОШ № 9; «Вітальна листівка – своїми руками» – ХГ № 83.

Учасники заходу в межах відкритого мікрофону обговорили можливості розширення волонтерської діяльності, створення міського порталу волонтерів та координації діяльності волонтерських організацій на міському та міжнародному рівнях. Організатори заходу звернулися з закликом до усіх небайдужих громадян долучатися до харківської волонтерської команди та подякували усіх учасників онлайн-засідання волонтерського об'єднання ХМОУС!

Засідання ради шкільних омбудсменів, присвячене відзначенню Всесвітньому дню дитини

26 листопада 2020 року в межах діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування лідери Асоціації прийняли участь у онлайн-засіданні Ради шкільних омбудсменів. Захід, до якого залучилися майже 150 представників шкіл Харкова, юні омбудсмени присвятили Всесвітньому дню дитини.

Під час засідання учасники прослухали звіт про роботу Правової корпорації ХМОУС та «Школи юного омбудсмена» у 2020 році, розглянули можливість залучення до ініціативи МОН та ЮНІСЕФ «Найбільший урок у світі» про права дитини та глобальні цілі розвитку «Знаю права і змінюю світ», прослухали лекцію «Права дитини (сучасний стан). Соціальні, економічні, права. Цивільна праводієздатність дітей».

Учасники обговорили правила щорічного конкурсу «Я – омбудсмен», який у 2021 році проводитиметься в онлайн-форматі за номінаціями: «Портфоліо шкільного омбудсмена», «Кейс омбудсмена», «Правовий проєкт», кращий лепбук «Права вивчаю – себе захищаю!», есе «Моє звернення до шкільного омбудсмена», «Кабінет шкільного омбудсмена».

Також під час засідання порушено питання формування доброчесного освітнього середовища, запропоновано низку семінарів-тренінгів для педагогів за цією тематикою в межах міського проєкту «Інститут освітнього омбудсмена»

Школа розвитку «Мер міста»: «Успіх у лідерстві в місцевому самоврядуванні. Розкрий свою особистість».

Чергове онлайн-заняття у Школі розвитку «Мер міста» відбулося третього листопада 2020 року. Учасників об’єднала тема «Успіх у лідерстві в місцевому самоврядуванні. Розкрий свою особистість».

Учасникам була презентована лекція кандидата економічних наук, доцента кафедри менеджменту і публічного адміністрування ХНУМГ імені О. М. Бекетова Калашнікової Христини Ігорівни. Тематика лекції спрямована на активізацію мислення молоді, формування знань, умінь та лідерських якостей. Лектором розкрита психологічна структура та ціннісні орієнтації особистості; феномен лідерства; вимоги до сучасного лідера, до його ділових та особистісних якостей. Емоційне забарвлення лекції вдало поєднано із її змістовністю та послідовністю викладу матеріалу.

Запорукою ефективності заняття стало використання хмарної платформи для відео та аудіо конференцій і семінарів Zoom. Платформа Zoom дозволила провести живу дискусію. Кожен з присутніх лідерів Асоціації ДЮГО «ТЕМП» мав можливість долучитися до обговорення означеної теми, висловити власну думку.

Дякуємо учасникам за активність та чекаємо на нові зустрічі!

Онлайн заняття школі розвитку «Мер міста»

6 жовтня 2020 року на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» пройшло перше онлайн заняття «Будь лідером в сучасному місті», на якому були присутні лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП». Тема заняття: «Успіх в лідерстві в місцевому самоврядуванні» на платформі Zoom школи розвитку «Мер міста», яку висвітлювала спікер - куратор школи розвитку кандидат держуправління, доцент кафедри управління та держуправління ХНУМГ О.М. Бекетова Пастух Катерина. Куратор розкрила теоретичні основи лідерства та місцевого самоврядування, приклади успішного досвіду зарубіжного та українського лідерства в сучасних містах.

Незважаючи на незвичайний формат заняття, діти проявили гарну активність.

Чекаємо нових зустрічей!

Форум Харківської міської організації учнівського самоврядування «Велика рада старшокласників».

24 вересня 2020 року о 14.30 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (вул. Бажанова, 17) відбувся щорічний учнівський форум «Велика рада старшокласників».

В заході брали учать 200 лідерів учнівського самоврядування закладів освіти м. Харкова.

Під час Форуму керівники структурних підрозділів ХМОУС звітували про роботу в межах реалізації Стратегії розвитку організації на 2018-2022 роки.

В рамках засідання Великої Ради старшокласників відбулося урочисте відкриття шкіл розвитку – спільного проєкту ХНУМГ ім. О. М. Бекетова і Департаменту освіти Харківської міської ради. за такими локаціями: школа розвитку «Мер міста», «Шкільний омбудсмен», «Безпечна школа», «Європейські студії», «Шкільні дебати», «Маркетингові комунікації», «Шкільні ЗМІ», «IT-START».).

Вихованці КЗ «ЦДЮТ № 6», члени Асоціації ДЮГО «ТЕМП», отримали подяки від ректора ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Володимира Миколайовича Бабаєва за участь V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Спадщина університету. Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість», присвячену Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку,.

Цього року Форум відбувся із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки.

Відкриття пройшло на подвір’ї ХНУМГ ім. О.М. Бекетова


"World Cleanup Day"

19 вересня мешканці України, разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу, вийшли на Всесвітній день прибирання "World Cleanup Day".

В цей день волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» разом с волонтерською організацією «МилаДА» за підтримкою Харківської молодіжної ради провели суботник на Петрівському водосховищі Немишлянського району.

У межах акції була реалізована кампанія "Побачив? Прибери!". Загальна ідея полягає в тому, щоб допомогти людям помітити глобальну проблему зі сміттям в навколишньому середовищі, разом зменшувати забруднення та не утворювати відходи, які сотні років будуть засмічувати Землю.

Цього року акція відбулася із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов'язковою вимогою була наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції.

Онлайн-конкурс учнівських проеків Шкіл розвитку при ХНУМГ ім. О.М. Бекетова

Центр доуніверситетської освіти і кар’єри за підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради 2019/2020 навчального року організували для юних харків’ян і харків’янок такі напрямки роботи Шкіл розвитку: «Мер міста», «Урбаністичні європейські студії», «Маркетингові комунікації», «Start Up School», «Освітня платформа «Шкільний омбудсмен», «Юний інспектор з безпеки».

Лідери і лідерки учнівського самоврядування м. Харкова не тільки отримали Сертифікати про навчання, а і взяли участь і перемогли у конкурсах учнівських проєктів та були відзначені Дипломами.

12 червня 2020 Центром доуніверситетської освіти і кар’єри при Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова разом з Департаментом освіти Харківської міської ради був проведений урочистий онлайн-випускний слухачів і слухачок Шкіл розвитку лідерів учнівського самоврядування-2020. Учнів та учениць щиро привітали Малиніна Тетяна, директорка Центру доуніверситетської освіти і кар’єри, та Полякова Інна, методистка НМПЦ Департаменту освіти Харківської міської ради.

З гордістю повідомляємо, що цього року переможцем конкурсу школи розвитку «Мер міста» став проєкт «БІЛА ТРОСТИНА» Сургай Анастасії, заступниці голови Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Немишлянського району, вихованки гуртка «Основи учнівського самоврядування» КЗ «ЦДЮТ № 6» .

Вітаємо команду проєкту з перемогою!

Біла тростинка - переможець онлайн - конкурса учнівських проектів

Проект «Навчання через дію»

З квітня 2020 року лідери учнівського самоврядування Асоціації ДЮГО «ТЕМП» беруть участь у проекті «Навчання через дію», який здійснюється громадською організацією «Асоціація «АССА» за підтримки Європейського Союзу через International Alert y партнерстві з Thomson Media.

Мета проекту: «Створення можливостей для активної молоді Харківського регіону для запровадження змін у молодіжній і соціальній політиці громади, а також поширення історій успіху серед молоді регіону для подальшої мультиплікації результатів”.

Проект є продовженням адвокаційної кампанії, що була розпочата в рамках проекту «Згуртованість громади зусиллями молодіжних лідерів громад». Мета якої - формування громадської думки мешканців Харкова та подальше просування, через органи місцевого самоврядування, ідеї зведення пам’ятника «Розстріляному відродженню» на території будинку «Слово» по вул. Культури, 9.

У рамках проекту буде створено на базі студії продакшн документального фільму з елементами ігрового кіно: «Дайте мені Слово…», проведення ряду адвокаційних заходів спрямованих на просування ідеї зведення пам’ятника митцям «Розстріляного відродження» на території будинку «Слово» у Харкові.

По закінченню проекту планується проведення прес-конференції.

Проект триває з квітня по червень 2020

Відкрите засідання Асоціації шкільних євроклубів Харківської міської організації учнівського самоврядування «Євромережі Харкова: потенціал взаємодії»

4 лютого 2020 року на базі ХСШ № 73 проведено відкрите засідання Асоціації шкільних євроклубів Харківської міської організації учнівського самоврядування за темою: «Євромережі Харкова: потенціал взаємодії».

Основною метою заходу було надання практичної допомоги 22 новим євроклубам, які приєднуються в цьому навчальному році до 84 вже працюючих у закладах освіти нашого міста.

На заході була організована виставка кращих євроклубів міста. КЗ «ЦДЮТ № 6» представив досвід роботи Асоціації ДЮГО «ТЕМП» та євроклубу «Лідер»

На чотирьох локаціях спікери - представники шкільних євроклубів та педагоги – куратори, представляли свій досвід роботи. Багато нових ідей, інтерактивних ігор щодо організації діяльності євроклубів надали у скарбничку досвіду кураторам шкільних євроклубів спікери локації «Будуймо європейську країну. Локація «Євроінтеграційна майстерка» представила програму «Ігровий месседж активістам шкільних євроклубів».

У локації «Проєктна діяльність євроклубів» відвідувачі отримали корисні поради щодо створення проєктів, використання хмарних сервісів для обміну досвідом, а також приклади з практики участі школярів у справах громади.

Крокувати шагами толерантності, впроваджувати у закладі освіти ідеї та стратегії демократичного врядування вчились відвідувачі локації «Студія толерантності».

Засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування

16 січня 2020 року на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося засідання Координаційної ради ХМОУС. Учасниками заходу стали лідери дитячо-юнацьких організацій, куратори учнівського самоврядування, методисти управлінь освіти адміністрацій районів.

Під час засідання члени міської організації погодили план участі в реалізації програми «Громада, дружня до дітей та молоді», порядок проведення конкурсу учнівських громадських ініціатив «Марафон унікальних справ», звітували про хід проведення Естафети пам’яті «Ми − нащадки переможців. Пам’ятаємо! Пишаємося!» у межах співпраці з Харківською громадською організацією ветеранів України.

На засіданні визначені пріоритетні завдання в роботі організації на 2020 рік, розглянуто пропозиції щодо презентації кращого досвіту під час постійно діючого семінару-практикуму «Учнівське самоврядування у форматі Нової української школи». Учасникам заходу вручено солодкі подарунки від Харківського міського голови Генадія Кернеса.

Літературний музей

В процесі роботи над документальним фільму «Будинок Слово» в рамках проекту «Із забуття в безсмертя», лідери районної Асоціації дитячих і юнацьких громадських організацій (ДЮГО) «ТЕМП» комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості № 6 Харківської міської ради», студія Дитячого телебачення «Т-студія KIDS» відвідали Літературний музей. Творча група домовилася про роботу з фотоматеріалами, документами, літературними фондами музею та попросила надати консультаційну допомогу на тему української інтелігенції 20-30-х років. Для більшої інформативності, діти зіграли в інтерактивну гру «Будинок СЛОВО».

Проект присвячено трагічній історії видатної української інтелігенції, яка проживала в колись легендарному будинку «Слово», побудованому в Харкові спеціально для письменників та інших діячів культури. І ця подія отримала трагічну назву «Розстріляне відродження». В рамках проекту ведуться зйомки документального фільму.

Благодійна акція «Ялинка бажань»

Милосердя, альтруїзм та доброчинність – передумови волонтерства.

Волонтери Асоціації дитячих та юнацьких громадських організацій –(ДЮГО) «ТЕМП» Немишлянського району наприкінці грудня та впродовж січня вже традиційно долучаються до благодійної акції «Ялинка бажань». Вона проводиться з ініціативи ХОМГО «Харківський центр волонтерів», щоб зібрати новорічні подарунки для дітей, які перебувають в інтернатах та дитячих будинках, живуть у багатодітних і малозабезпечених сім'ях, є тимчасовими переселенцями із зони ООС, мають проблеми із здоров’ям.

Цього року акція відбувалася в мережі супермаркетів «Сільпо». На щастя, у нашому місті чимало чуйних та доброзичливих людей, завдяки чому багато дітей отримало солодощі, іграшки, шкільне приладдя, засоби гігієни.

Волонтери ДЮГО «ТЕМП» на Новорічні та Різдвяні свята також брали участь у врученні подарунків та гуманітарної продуктової допомоги тим людям, які її потребують.

Участь в акціях милосердя є важливою формою роботи волонтерів «ТЕМП». «Допомагаючи іншим, знаходиш своє власне щастя...», - писав Платон.

Старт реалізації кращих учнівських проєктів у «Марафоні унікальних справ»

1 січня 2020 року на базі Харківської спеціалізованої школи № 119 відбувся І тур конкурсу учнівських громадських ініціатив«Марафон унікальних справ», який щорічно проводиться в межах діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Метою заходу є підтримка дитячих проєктів та реалізація кращих із них у міському масштабі.

Школярі репрезентували свої власні проєкти розвитку міста, своє бачення його майбутнього. На розгляд журі, до складу якого входили члени Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування, лідери дитячо-юнацьких організацій, представлено близько сорока цікавих і неординарних робіт. Учні, члени Асоціації ДЮГО «ТЕМП Немишлянського району, презентували три проєкти. Соціальний проєкт «Переселенець – це тимчасово чи назавжди» презентувала Гонтар Софія, я учениця 8 класу ХЗОШ № 101 Немишлянського району,

Сургай Анастасія, учениця 8 класу ХЗОШ№ 145, представила проект «Біла тростина», а також Криціна Олеся, керівник волонтерського об’єднання ХМОУС, розповіла про подальші кроки реалізації проекту «Із забуття в безсмертя».

Кращі ініціативи будуть впроваджені міською організацією учнівського самоврядування.

Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування «Захищаємо права, виконуємо обов’язки!»

12 грудня 2019 року на базі спеціалізованої школи № 162 проведено звітно-виборчу конференцію Харківської міської організації учнівського самоврядування, учасниками якої стали лідери та куратори учнівського самоврядування, методисти з виховної роботи Управлінь освіти адміністрацій районів та почесні гості.

Захід розпочався акцією «Активна молодь – успішне місто», до якої долучилися всі учасники зборів.

Під час конференції керівники структурних підрозділів ХМОУС звітували про роботу в межах реалізації Стратегії розвитку організації на 2018-2022 роки.

За ефективну діяльність у складі Харківської міської організації учнівського самоврядування у 2018/2019 навчальному році Грамотами Департаменту освіти нагороджено кращих представників закладів освіти.

Дипломами Департаменту освіти відзначені переможці «Марафону унікальних справ – 2019», конкурсу лепбуків та відеоробіт «Я маю право», проєкту «Шкільний Харків». Дипломом І – ступені були нагороджені лідери Асоціації дитячих та юнацьких громадських організацій «ТЕМП» КЗ «ЦДЮТ № 6» за проєкт «Із забуття в безсмертя»

Сім лідерів учнівського самоврядування (членів Координаційної ради) отримали Подяки Департаменту освіти «За активну громадянську позицію та особистий внесок у розвиток Харківської міської організації учнівського самоврядування».

У фінальній частині конференції обрано голову ХМОУС. Харківську міську організацію учнівського самоврядування очолюватиме Геворгян Гаяне ‒ учениця ХЗОШ № 150 Шевченківського району. Заступником голови ХМОУС став Кириченко Даніїл, голова Асоціації дитячих та юнацьких громадських організацій «ТЕМП», учень ХЗОШ № 61.

Модуль «StartUp School» «Активний Громадянин» від British Council

12 листопада 2019 року - стартували заняття у Школі розвитку «Мер міста» Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. Модуль І «StartUp School» «Активний Громадянин» від British Council, яку представила Кафедра управління проєктами. Спікер тренінгу Антон Білюк розповів школярам міста Харкова про проєкти соціальної сфери, їх значення та проблеми, які вони можуть вирішити.

19 листопада 2019 року відбувся другий тренінг «Активні Громадяни» в рамках школи розвитку Start Up School, на якому були опрацьовувані питання щодо заповнення аплікаційних форм - заявок подання соціальних проєктів на отримання грантів.

26 листопада 2019 року завершено цикл занять першого модуля програми Школи розвитку «Мер міста». Зустріч була присвячена презентації та обговоренню проєктів школярів. У межах тренінгів «Start Up School» учні ознайомилися з технологією управління проєктами, навчилися відпрацьовувати ідеї, створювати команди, спробували себе в написанні стартапів відповідно до вимог конкурсів міжнародного рівня.

Учасники отримають сертифікат Active Citizens від British Council, що надасть змогу розпочали підготовку до міського конкурсу «Якби мером був я», що традиційно проводиться у травні в межах «Фестивальної весни» Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Успіхів учасникам тренінгу в покращенні соціального простору міста! Далі буде!

Асоціації ДЮГО «ТЕМП» прияла участь у проекті фундації Thomson Media (Англія)

З червня по листопад 2019 лідери учнівського самоврядування Асоціації ДЮГО «ТЕМП» беруть участь у проекті «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад», який здійснювала громадська організація «Асоціація «АССА» за підтримки Європейського Союзу через International Alert y партнерстві з Thomson Media. В листопаді пройшов тренінг для навчання українських журналістів фундації Thomson Media (Англія) за підтримки Європейського Союзу через y партнерстві з International Alert .

Завдяки цьому журналісти з різних міст України та Англії зацікавилися нашим проєктом «Із забуття - в безсмертя». А 8 листопада 2019 року провели з лідерами Немишлянського району спільну зйомку та інтерв'ю біля будинку «Слово» й в музеї Харківського національноого університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Поспілкувалися з працівниками музею та Бабаєвим Володимиром Миколайовичем, ректором університету, який розповів про подальші кроки реалізації зведення пам’ятника або меморіалу.

Ми раді, що про наш проєкт дізнаються у всій Україні і за її межами. А також, що ми знайшли дуже надійних партнерів, які підтримують нашу ініціативу.

З матеріалами зйомки можна ознайомиться за посиланням - http://regionalvoices.eu/uk/videos/album/mojo-videos-by-journalists-in-dnipro-4-9-november-2019?fbclid=IwAR3R4uQlYhDCL5wQA9Iu4LiUw8XaUEbqm5t427NUeBbNlWVhLH-7NHGQUjI

Презентація проєкту «Із забуття - в безсмертя» на V Всеукраїнській науково-практичній конференції в ХНУМГ ім. О.М. Бекетова

20 листопада 2019 року лідери районної Асоціації (ДЮГО) «ТЕМП» в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова на V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Спадщина університету. Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість», присвячену Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку презентували проєкт «Із забуття - в безсмертя», присвяченого легендарному харківському будинку «Слово».

Після презентації вони дали інтерв’ю Медіа групі «Об’єктив» про виконану роботу та про наступні кроки реалізації проекту, (матеріали їх інтерв'ю були показані в новинній програмі 21.11, їх можна подивитися на сайті Медіа групі «Об’єктив» https://www.objectiv.tv/objectively/2019/11/21/u-harkovi-provedut-konkurs-na-proyekt-pamyatnika-memorialu-prisvyachenogo-rozstrilyanomu-vidrodzhennyu-video/.)

Також діти уже вдруге поспілкувалися з ректором ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Бабаєвим Володимиром Миколайовичем з питання сумісного проведення конкрсу на проєкт пам’ятника - меморіалу, присвяченого “Розстріляному Відродженню”, а саме – будинку “Слово”.

Володимир Миколайович в інтерв’ю Медіа групі «Об’єктив» сказав «Безумовно, їхнє запрошення до спільної роботи мене не тільки стурбувало, але й дало можливість подивитися на події, які були в минулому. І, безумовно, буду працювати над тим, щоб втілити в життя їхні пропозиції». А також зазначив, що положення про конкурс винесуть на виконком міськради. І якщо буде згода, вже в лютому прийматимуть перші заявки від школярів і студентів, майбутніх і чинних архітекторів.

Ми дуже вдячні Бабаєву Володимиру Миколайовичу, Центру доуніверстетської освіти і кар'єри та музею ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, а також всім хто підтримує нашу ініціативу про зведення пам’ятника або меморіалу на території біля будинку “Слово”. Завдяки чому ми розуміємо, що рухаємося в правильній течії, що наша робота потрібна і цікава не тільки нам, а й всьому соціуму.

В грудні цього року для реалізації нашої мети ми плануємо зустріч з мером міста Керносом Г.А.

Всіх небайдужих до історії та розвитку нашого міста просимо приєднатися до нашого проєкту!!!!

Форум «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад»

З червня по листопад 2019 лідери учнівського самоврядування Асоціації ДЮГО «ТЕМП» беруть участь у проєкті «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад», який здійснювала громадська організація «Асоціація «АССА» за підтримки Європейського Союзу через International Alert y партнерстві з Thomson Media.

22 листопада пройшов заключний етап Форуму «Згуртованість громад зусиллями у медіа-центрі «ВРЕМЯ», на якому підвели підсумки проєкту.

Форум став майданчиком, на для майже півсотні осіб. Це учителі, учні, представники шкільних адміністрацій, що представляли шкільні громади м. Харкова, сіл Бугаївка Ізюмського району, Введенка Чугуївського району, міст Дергачі, Первомайський та смт. Краснопавлівка Лозівського району, представники Департаменту сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, а також активна молодь з числа ВПО та з особливими потребами – мали можливість публічно представити свої волонтерські ініціативи та успішні практики згуртування та мобілізації громад, а під час неформального спілкування поділитися думками та обговорити нові ідеї та ініціативи.

Насичена програма Форуму включала також навчання учасників. До тих знань і навичок, які молодь й вчителі отримали впродовж дії проєкту «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад», додався блок «PR або Зв’язки з громадськістю». Тренери Асоціації «АССА» розповіли молоді про основні правила та інструменти комунікації з зацікавленими сторонами і громадою, надали поради як комунікувати зі ЗМІ, а учасники спробували свої сили в написанні пресрелізу, пресанонсу, виступу в «мерії», створенні презентації для своєї ініціативи.

Під час Форуму відбувся публічний показ коротких фільмів-відеозвітів, створених за технологією MoJo, які були зроблені по результатам моніторінгових візитів кураторів проєкту до груп, що брали участь у проєкті. Також був представлений фільм, що розповідає про один з волонтерських проектів - «Із забуття - в безсмертя», який був створених під час навчання українських журналістів на тренінгу Thomson Media.

У фіналі заходу всі учасники проєкту «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад» отримали сертифікати про участь у проєкті, а також ілюстровані альбоми с кращими проєктами.

Тренінг з мобільної журналістики

26 жовтня 2019 року лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» брали участь в тренінзі з мобільної журналістики в рамках проекту «Згуртованість громад зусиллями молоді - лідерів громад», який реалізується Харківською обласною громадською організацією «Асоціація в підтримку громадських ініціатив «АССА»» та міжнародною організацією «INTERNATIONAL-ALERT» при підтримці Європейського Союзу у партнерстві з Тhоmson Mедіа.

Мета заходу – навчити молодіжних лідерів громад використовувати новітні IT-технології та забезпечити їх інструментарієм для грамотного створення візуального контенту, за допомогою якого вони зможуть ефективніше впливати на соціальні зміни у своїх громадах.

Перша частина тренінгу присвячена структурі хорошої історії, основам відеосценарію, техніки інтерв’ювання, композиції кадру, синхрону, особливостям зйомок на мобільний телефон.

Впродовж другої частини учасники вивчили можливості своїх гаджетів, тренувалися записувати інтерв'ю, на своїх смартфонах навчались роботі у програмах (мобільних додатках) комп'ютерного монтажу, обробки відео та звуку, а також титрування (як KineMaster, Cinema FV-5, OpenCamera, RecForge II, Voice Record Pro), включаючи безкоштовні та платні версії, та набули навичок кодування та декодування візуальної інформації, обробки відео і звуку, конструювання титрів, створення з розрізненого візуального матеріалу концептуально та композиційно завершених виразних екранних творів для соцмереж (соціальних роликів, документальних історій, репортажів).

В останньому блоці тренігу молодь спробувала самостійно зняти та змонтувати відеоісторії у різних форматах. Всі учасники заходу отримали сертифікати.

Форум «Велика рада старшокласників»

24 жовтня 2019 року о 14.30 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (вул. Бажанова, 17) відбувся щорічний учнівський форум «Велика рада старшокласників».

В заході прийняли учать 800 лідерів учнівського самоврядування закладів освіти м. Харкова.

В рамках засідання Великої Ради старшокласників відбулося урочисте відкриття шкіл розвитку – спільного проєкту ХНУМГ ім. О. М. Бекетова і Департаменту освіти Харківської міської ради:

«Мер міста»:

Start Up School;

«Сучасний лідер»

«Школа розвитку маркетингових комунікацій»

Освітня платформа «Шкільний омбудсмен»;

«Європейські урбаністичні студії»;

«Юний інспектор з безпеки».

Наприкінці було цікаве "живе" спілкування учнів з Ректором Університету В.М.Бабаєвим , народним депутатом Верховної Ради України Д.С. Микишею та Регіональним координатором по взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області О. Д. Міненковим.

ЗВІТНО - ВИБОРЧА КОНФЕРЕНЦІЯ РАЙОННОЇ АСОЦІАЦІЇ ДЮГО «ТЕМП»

8 жовтня 2019 року на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» відбулася звітно-виборна конференція лідерів учнівського самоврядування закладів освіти Немишлянського району м. Харкова.

На початку конференції в.о. голови Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Кріцина Олеся звітувала про роботу Асоціації ДЮГО «ТЕМП» за 2018/2019 н.р. та роботу волонтерського об’єднання ХМОУС, керівником якого вона є.

Учасники заходу прослухали виступ президента ХОМГО «Харківський центр волонтерів» Ситнік Світлани Петрівни по темі «Залучення лідерів учнівського самоврядування до активної волонтерської діяльності» (з досвіду роботи «Харківського центру волонтерів»).

Почесним гостем на конференції була директор Центру доуніверситетської освіти і кар'єри Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Маліна Тетяна Василівна, яка нагороджувала команду КЗ «ЦДЮТ № 6»), за перемогу у конкурсі проектів школи розвитку «Мер міста» в межах молодіжного фестивалю «Бекетов УрбанФест» у двобої «Бекетівський ринг» за проект «ІЗ ЗАБУТТЯ В БЕЗСМЕРТЯ», учасники конкурсу отримали кубок та подяку. Також були обговорені подальші шляхи співпраці з ХНУМГ імені О. М. Бекетова.

На заході координаторкою ЄК «Бджілка» ХСШ № 73 Тоболіною Людмилою Вікторівною була презентована робота Асоціації шкільних євроклубів міста Харкова.

Також на конференції були розглянуті методи і форми роботи відділу PR та прес-центру Асоціації ДЮГО «ТЕМП» на 2019/2020 навчальний рік.

Наприкінці було проведено вибори голови та Координаційної ради Асоціації ДЮГО «ТЕМП». Головою Асоціації було обрано Кириченко Даніїла, учня 10 класу ХЗОШ № 61.

ВІТАЄМО ВСІХ ТА БАЖАЄМО НОВІЙ КОМАНДІ УСПІХІВ ТА КРЕАТИВУ!

Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад

Лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» беруть участь у проекті «Згуртованість громад зусиллями молоді - лідерів громад», який реалізується Харківською обласною громадською організацією «Асоціація в підтримку громадських ініціатив «АССА»» та міжнародною організацією «INTERNATIONAL-ALERT» при підтримки Європейського Союзу. Учасниками проєкту є проактивна молодь, яка має ідеї щодо громадської участі та змін на локальному рівні, й готова впроваджувати ці ідеї після закінчення проєкту. Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі та за рекомендаціями організацій – партнерів і громад.

Запропонований проєкт намагається ідентифікувати активну молодь Харкова та малих міст Харківської області, посилити їх спроможність, мобілізувати та спрямувати цей потенціал на розвиток та згуртування своїх громад, а також допомогти створити історії успіху та популяризувати їх, щоб надихнути інших вийти із звичної зони пасивності і «всепропальства».

Реалізація проєкту відбувається у кілька етапів.

Перший етап пройшов 26 червня. Він включав семінар-тренінг для вчителів і учнів-лідерів. Впродовж семінару-тренінгу група з вчителів та учнівської молоді за допомогою тренерів спільно моделювали волонтерські проєкти, пройшовши через всі етапи, починаючи з вибору та аналізу проблеми і формулювання результату, який вони бажають отримати, до розробки ясного плану дій.

27 серпня відбувся другий семінар для старшокласників - лідерів учнівського самоврядування, молодих лідерів культурних, національних, етнічних меншин, представників активної молоді з числа ВПО та активної молоді з особливими потребами та вразливих громад.

На тренінзі розглядали питання соціальної згуртованості, партисипації в громаді та які існують інструменти для зміцнення громади. Форматом проведення кожного з заходів є комбінація тренінгу та технологій «відкритого простору» та «світового кафе».

Наступний семінар пройде 21 вересня, на якому учасники будуть розробляти стратегічний аналіз та діагностувати проблеми громади.

В жовтні відбудеться проведення Форуму «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад». Молодь і вчителі представлять свої проєкти та обміняються ідеями і успішними практиками мобілізації громади для реалізації цих ініціатив.

Бажаємо усім успіхів.

Зустріч лідерів учнівського самоврядування Немишлянського району

17.05.2019 на базі ХСШ № 73 відбулася зустріч лідерів учнівського самоврядування Немишлянського району з представниками шкільних Євроклубів ХМОУС, випускниками Школи молодих дипломатів, членами Молодіжної ради при Харківському міському голові з метою поширення кращого досвіду та розширення мережі Євроклубів Харкова.

Захід «Я поважаю європейські цінності»

19.05.2019 лідери Євроклубу «Лідер» КЗ «ЦДЮТ № 6» провели святковий захід «Я поважаю європейські цінності» присвячений проведенню Днів Європи в Харкові та Україні для учнів молодшої школи.

Метою заходу було пропагування європейських цінностей, толерантності, прав людини в українському суспільстві для побудови справді демократичного суспільства.

Також розглядалися питання створення Європейського союзу та основні принципи його існування.

Перемога у фіналі конкурсу проектів школи розвитку «Мер міста»

24 квітня 2019 року в межах молодіжного фестивалю «Бекетов УрбанФест» відбулися двобої «Бекетівський ринг»: 10 школярських проектів і 4 студентських. Натхненні дослідники історії Харкова Богдан Калюжний і Олеся Кріцина, вихованці ЦДЮТ № 6, зі своїм проектом «Із забуття в безсмертя», присвяченому трагедії Дома «Слово», здобули перемогу в цьому важливому конкурсі.

У попередньому захисті брали участь автори 39 проектів, які містили надзвичайно цікаві інноваційні ідеї для розвитку окремих шкіл, нашого міста і навіть цілого світу. Вибір був нелегким, але до фінальних батлів журі (у складі представників різних підрозділів університету: доц. Т.В. Бєльська, проф. Д.Е. Лисенко, доц. Л.О.Радіонова, доц. Н.Ю.Мущинська, доц. А.Ю.Старостіна, доц. О.М.Радіонова, доц. О.А.Дегтяр, Н.О.Телюра, А.А.Коровкіна, Т.В.Малиніна, І.ОГерасименко) відібрало лише 10 проектів.

Переможці отримали іменні сертифікати, кубки, медалі та цінні подарунки як від ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, так і від спонсорів заходу. «Бійців інтелектуального фронту» підтримав Благодійний фонд Олександра Грановського: учасники «Бекетівського рингу» отримали не тільки цінні призи, а й приємний відпочинок після змагань – кінопоказ в одному з кінотеатрів міста.

Видавництво «Ранок», яке завжди підтримує освітні ініціативи, подарувало учасникам книжки – яскраві і корисні саме для підлітків у їх намаганні знайти натхнення, мотивацію і впевненість у власних силах.

«Освітній простір «Гравітація» нагородив усіх учасників батлів сертифікатами на безкоштовне заняття за вибором: від англійської – до розвитку навичок лідерства у підлітків.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у реалізації їх власних проектів

Інформацію про фестиваль «Бекетов УрбанФест» ви можете знайти на сайті

https://www.facebook.com/elena.ue/videos/2226106717456068/

https://www.facebook.com/groups/345001562627233/

Семінар для директорів освітніх закладів Херсонської області

17 квітня на базі Харківської гімназії №116 Харківської міської ради Харківської області пройшов семінар для директорів освітніх закладів Херсонської області, на якому відбулася презентація діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Голова Асоціації дитячої та юнацької громадської організації «ТЕМП» Немишлянського району Калюжний Богдан презентував роботу волонтерського об’єднання ХМОУС.

Такі заходи необхідні для обміну досвідом роботи учнівського самоврядування між різними регіонами України.

Презентація загальноукраїнського культурологічного видавничого проекту, присвяченого творчій та науковій спадщині видатної української родини Пилипенків

18 квітня 2019 року у музейному комплексі ХНУМГ ім. О.М. Бекетова відбулася презентація загальноукраїнського культурологічного видавничого проекту, присвяченого творчій та науковій спадщині видатної української родини Пилипенків. Проект здійснений видавництвом «Київ – Париж – Дакар» за сприяння Міністерства культури України, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка, Національної академії наук України, за участі Музею ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

Команда Асоціації ДЮГО «ТЕМП» зараз працює над проектом «ІЗ ЗАБУТТЯ В БЕЗСМЕРТЯ», присвяченого трагічній історії української інтелігенції 30 – років минулого століття, яка мешкала в колись легендарному будинку «Слово». Історія родини Пилипенків тісно пов'язана з цим будинком. Сергія Пилипенка був розстріляний в 1934 році, а його сім'я заслана на 10 років.

Сьогодні його доньки мешкають у США, не дивлячись на тяжку долю, досягли великих успіхів. Ася Гумецька - учений - славіст, професор Мічиганського університету (США), а Міртала Пилипенко відомий у всьому світі скульптор і поет (США).

На захисті учнівських проектів «Як би мером був я» наш проект дуже вразив комісію конкурсу, тому керівники проекту «ІЗ ЗАБУТТЯ В БЕЗСМЕРТЯ»- голова Асоціації «ТЕМП» Калюжний Богдан та його заступник Кріцина Олеся були запрошені на цей захід. Директор видавництва «Київ – Париж – Дакар» Борис Володимирович Клименко урочисто вручив їм унікальні книжки, пов’язані з творчістю родини Пилипенків.

Захід був присвячений 90–річчю Міртали.

Заняття «Школи розвитку «Мер міста»

13.03.2019 на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова для лідерів та кураторів учнівського самоврядування відбулось чергове заняття за темою: «Цифрове місто: новітні технології».

Слухачі провели дискусію зі спікером Солов'йовим Віктором Дмитровичем «Об'єднання територіальної громади»; Радіонова Людмила Олексіївна, канд. філос. наук, доцент кафедри Філософії і політології прочитала лекцію: «Місце і роль міста в сучасності»; Бєльська Тетяна Валентинівна, д-р наук з держ. управління, доцент кафедри менеджменту і публічного адміністрування «Школи розвитку «Мер міста» розкрила питання «Про подання проектів на конкурс Школи розвитку «Мер міста»». Лідери учнівського самоврядування ДЮГО «ТЕМП» також стали учасниками засідання.

Українська академія лідерства

22 березня 2019 року лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» та Харківської міської організації учнівського самоврядування були присутні на презентації роботи Української академії лідерства.

Українська академія лідерства – це 10-місячна програма особистісного та суспільного розвитку для випускників шкіл.

Навчання в Українській академії лідерства – це ніби прожити демоверсію насиченого та різноманітного життя. Лекції, робота в команді, тренування, проекти – усе це формує світогляд, допомагає краще зрозуміти себе, людей та навколишній світ. Для формування критичного мислення студенти проходять освітній курс — понад 30 дисциплін, серед яких управління проектами, критичне мислення, історія, фінансовий та комунікаційний менеджмент, етикет.

Українська академія лідерства була заснована у вересні 2015 році в Києві за підтримки інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund. Проект реалізується за підтримкиАдміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Міністерства освіти і науки України. Офіційне відкриття академії відбулося 22 жовтня 2015 року. Відкриття пройшло за участі президента України Петра Порошенка.

Також керівники центрів ХМОУС розповіли про свою роботу та запланували шляхи спільної співпраці на майбутнє.

Старт «Весняного тижня добра»

12 березня в Харківському центрі волонтерів за підтримки Благодійного фонду «Відродження» В.Ю.Хомутинніка були підведені підсумки акції «ЯЛИНКА БАЖАНЬ». Волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» були нагороджені грамотами та подарунками.

Акція «ЯЛИНКА БАЖАНЬ» організована для допомоги соціально-незахищеним категоріям дітей. Щирі дитячі посмішки і вдячні серця, єдність волонтерської команди «Харківського центру волонтерів» стало підсумком акції. Спасибі всім волонтерам, харків'янам за те добро і любов, яку ви подарували дітям!!!!

Давайте продовжувати робити добрі справи разом !!!

Відкрите засідання Правової корпорації ХМОУС

27 лютого 2019 року на базі Харківської гімназії № 144 у межах діяльності Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування проведено черговий семінар-практикум «Учнівське самоврядування у форматі Нової української школи» за темою «Державно-громадське управління в закладі освіти як засіб розвитку демократичної школи»

Мета заходу: підвищення компетентності учасників освітнього процесу щодо нормативно-правових засад діяльності учнівського самоврядування в сучасному закладі освіти; створення ради шкільних омбудсменів м. Харкова та реалізація проекту "Інститут освітнього омбудсмена" в межах Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Під час інтерактивної взаємодії у п’яти локаціях учні та педагоги − члени ради шкільних омбудсменів − ознайомилися з сучасними формами правової просвіти школярів, узяли участь у розробці моделі демократичної школи та ознайомилися з ходом реалізації програми «Шкільний офіцер поліції» в закладах освіти міста.

Захід проводився за участі представників Національної поліції у Харківській області, співробітників Харківського управління Державної фіскальної служби, Головного територіального управління юстиції в Харківській області, управління патрульної поліції в Харківській області.

Юні омбудсмени – представники усіх районів міста – домовилися з представниками Координаційної ради молодих юристів Головного територіального управління юстиції в Харківській області про співпрацю в створенні установчих документів Ради шкільних омбудсменів закладів освіти м. Харкова.

Заняття у Школі розвитку лідерів

20.02.2019на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося заняття у Школі розвитку лідерів районної Асоціації дитячих та юнацьких громадських організацій «ТЕМП» та лідерів районів м. Харкова

Засідання Координаційної ради з національно-патріотичного виховання

19 лютого 2019 року на базі Науково-методичного педагогічного центру проведено чергове засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

На засіданні були висвітлені питання реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова, проекту «Виховний простір Харківщини».

Члени Координаційної ради обговорили шляхи консолідації зусиль учасників освітнього процесу та представників громадськості у справі виховання громадян – патріотів України.

Лідери учнівського самоврядування презентували присутнім нові цікаві ініціативи. Школярі поділилися враженнями від тренінгів, які проводяться на базі військових частин Національної гвардії України та закладів вищої освіти військового профілю в межах підготовки до військово-патріотичних ігор «Патріот», «Джура», «Гвардійський вишкіл».

Представники громадських організацій висловили підтримку школярам у реалізації волонтерських проектів, соціальних акцій, суспільно-корисних справ, творчих заходів, спрямованих на збереження миру в Україні, шанування національних традицій.

Семінар-практикум «Педагогічні інновації та дитячі громадські ініціативи»

25 січня 2019 року на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 119(вул. Біблика,4) відбудеться семінар-практикум за темою «Педагогічні інновації та дитячі громадські ініціативи – найважливіший ресурс розвитку Нової української школи».

На заході були присутні заступники директорів з виховної роботи закладів освіти, куратори учнівського самоврядування. Лідери учнівського самоврядування школи презентували свою роботу базуючись на «Стратегії національно – патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки».

НОВИЙ ФОРМАТ РОБОТИ «ШКОЛИ ЮНОГО ОМБУДСМЕНА»

23 січня 2019 року ХНУМГ ім. О. М. Бекетова вже вкотре приймав у своїх стінах школярів – учасників освітньої платформи «Шкільний омбудсмен». Але цього разу заняття проводилися в новому незвичному форматі потрійного тренінгу.

Спочатку юні правозахисники прослухали загальну лекцію щодо проблеми булінгу, яку підготувала для них зав. кафедри мовної підготовки, педагогіки та психології, проф., д-р пед. наук О. О. Резван, та закріпили отримані знання на практичному занятті «Stop bullying».

Співробітники кафедри правового забезпечення господарської діяльності (зав. каф., канд. юрид. наук, доц. І. І. Килимник, канд. юрид. наук, доц. А. В. Домбровська та канд. юрид. наук, доц. А. М. Бровдій) провели ділову гру «Вирішення проблемних питань», в рамках якої юні омбудсмени повинні були розв’язувати конфліктні ситуації на практиці.

Фахівець Центру доуніверситетської освіти і кар’єри І. О. Герасименко присвятила свій майстер-клас навичкам пошуку альтернативних гіпотез при розгляді певних ситуацій, що є першим кроком в розвитку критичного мислення.

Окремою родзинкою заходу став виступ гостей університету – учасників Народного шоу-театру «Діти майбутнього», які презентували ініціативу проведення міського фестивалю шкільних форум-театрів «Я маю право» і запропонували шкільним омбудсменам взяти до роботи таку форму професійної діяльності, як правовий театр – ефективний інструмент опрацювання шкільних проблем інтерактивним способом.

Акція "Ялинка бажань"

Уже три роки поспіль проходить з 15 по 28 грудня благодійна акція "Ялинка бажань". Метою акції було зібрати новорічні подарунки в мережі супермаркетів "Сільпо". Подарунки передбачалися для дітей, які перебувають в складних життєвих ситуаціях.

Всі зібрані подаруночки адресовані діткам, які чекають свята в Новорічний час у інтернатних закладах та дитячих будинках.

Харків’яни з радістю і від сього серця відгукнулися на прохання волонтерів. Все-таки у нас найкраще місто і найдобріші люди.

Кожен здатен на Диво! Є багато людей, які по-особливому потребують нашої Доброти. Вдячні всім Добрим людям за милосердя і Доброту, дякуємо керівництву супермаркетів "Сільпо" за можливість творити Добро, дякуємо волонтерам за їх служіння людям!

Волонтерська соціальна акція «Подаруй свою любов дітям!»

24 грудня 2018 року відбулася Волонтерська соціальна акція «Подаруй свою любов дітям!». Акцыя проходила у кафе «Вечірні зорі» та зібрала 150 дітей. Волонтері ДЮГО «ТЕМП» спільно з Харківський центр волонтерів провели чудове свято! Дякуємо діткам, волонтерам, артистам, всім учасникам і партнерам! Величезна подяка команді Народного депутата Віталія Хомутинника і його благодійному фонду "Відродження" за прекрасні солодкі подарунки!

Конференція «Про досягнення, результати і напрямки роботи міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа»

Волонтери ДЮГО "ТЕМП взяли участь у Конференції «Про досягнення, результати і напрямки роботи міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа», яка пройшла 20 грудня 2018 року, у Харківській міській раді. На конференції також булі присутні представники громадських організацій - партнери «Єдиної соціальної мережі», департаментів міської ради, районних адміністрацій, територіальних центрів надання соціальних послуг.

Як повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, у 2018 році в місті було надано понад 1,5 млн різних соціальних послуг, які отримали понад 500 тис. жителів. Також вона зазначила, що учасники «Єдиної соціальної мережі» велику увагу приділяють роботі з поширення соціальної інформації та супроводу людей з особливими потребами. «Ми застосовуємо інноваційні технології, у нас розвивається інклюзія, активно працює волонтерський рух», - сказала Світлана Горбунова-Рубан і звернулася до присутніх із проханням посприяти пошуку нового приміщення для харківського Центру волонтерів, який потребує розширення.

Міський соціальний проект «Єдина соціальна мережа» працює у Харкові 19 років. Цього року в конкурсі міського соціального проекту перемогли 60 соціальних проектів), які отримали з міського бюджету фінансову підтримку на реалізацію своїх ініціатив.

Соціально - економічний тренінг із управління ресурсами «ЖИТТЄВИЙ КАПІТАЛ»

14 грудня 2018 року відбулося заняття школи «Лідер» на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» по профорієнтації учнів. Фахівці Ділового клубу «Партнер» провели соціально - економічний тренінг із управління ресурсами «ЖИТТЄВИЙ КАПІТАЛ». Тренінг тривав більше чотирьох годин, за час якого діти проявили велику зацікавленість та продемонстрували відмінні успіхи. Всі учасники отримали сертифікати за успішне участь у грі.

Тема фінансової грамотності дуже важлива для підростаючого покоління. Рекомендуємо цю гру і дорослим, і дітям. До речі, всі гравці виявили бажання прийти на гру ще кілька разів. Дякуємо представникам Ділового клубу «Партнер» за вашу працю і бажання нести свої знання людям!

День людей з особливими потребами та День волонтерів

6 грудня 2018 волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» брали участь в акції "Кого добра" до Дня людей з особливими потребами та Дня волонтерів. До акції приєдналися численні друзі й партнери «Харківського центру волонтерів». Висловлюємо велику подяку за підтримку команді Народного депутата України В.Ю. Хомутинніка, усім нашим волонтерам ! Зі святом!

Звітно-виборча конференція ХМОУС

04.12.2018 на базі Державного вищого навчального закладу «Університету банківської справи» відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Під час конференції було представлено роботу міської організації за звітний період. Голова Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Калюжний Богдан презентував Стратегію волонтерського об'єднання ХМОУС на 2018/2022 роки.

Перед учнями виступила Президент ХОМГО «Харківський центр волонтерів» Сітнік С. П.

Почесними грамотами за внесок в розвиток волонтерського руху, активне соціальне партнерство були нагороджені активісти Асоціація ДЮГО «ТЕМП», Харківська міська організація учнівського самоврядування та Асоціація ДЮГО «ТЕМП». Також було підписано меморандум між волонтерським об'єднанням ХМОУС та ХОМГО «Харківський центр волонтерів».

Також представники освітніх закладів району взяли участь в акція «Пошта миру» та флешмобі «Дзвоники миру».


Тиждень толерантності

14 листопада 2018 року відбулося чергове заняття школи «Лідер» на базі КЗ «ЦДЮТ № 6».

Тема засідання була присвячена Тижню толерантності та Деклараціяї принципів толерантності.

В події взяла участь громадська активістка, менеджер Центру гендерної культури Юлія Башук. Вона провела тренінгові заняття на тему «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сучасному суспільстві» для лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів Немишлянського району.

Захід продемонстрував, що тема толерантності та гендерної культури є дуже важливою для виховання молоді, а також для суспільства в цілому.

Ми дякуємо представникам Центру гендерної культури за плідну співпрацю в питаннях виховання підростаючого покоління.

Урочисте відкриття Центру гендерної культури

30 жовтня лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» були запрошені на урочисте відкриття Центру гендерної культури у новому приміщенні за адресою Московський проспект, 124-а.

Центр гендерної культури гостинно відкрив двері для широкої аудиторії та презентував проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді». Відтепер відвідати Музей жіночої та гендерної історії та побачити його колекцію зможе набагато більша кількість людей, ніж це було раніше. Підтримка Українського культурного фонду надала можливість розробити та створити нові інтерактивні експозиції з використанням інформаційних технологій, що дозволяють відчути процеси гендерного конструювання та маніпуляцій, які відбуваються у суспільстві. Гостям було презентовано інтерактивну експозицію “Крізь скляну стелю” та виставку “Невидимий батальйон”.

В урочистій події взяли участь гендерні експертки та експерти, представництво влади, громадського сектору, освіти, науки, культури, бізнесу, керівництво та волонтерство центрів гендерної освіти ВНЗ. Захід продемонстрував, що діяльність Центру є дуже важливою для Харківського регіону в цілому. Центр гендерної культури відкритий для співпраці та взаємодії.

Засідання волонтерського активу ХОМГО «Харківський центр волонтерів»

27 жовтня 2018 року волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» брали участь у засіданні волонтерського активу Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів».

На заході обговорювалися питання планування подальшої сумісної волонтерської роботи та презентувалася робота волонтерського соціального театру «Дорогою добра»".

Дякуємо за активну участь!

Учнівський форум «Велика рада старшокласників»

18 жовтня Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова приймав гостей – освітян і школярів закладів освіти міста. Науково-методичний педагогічний центр Департаменту освіти Харківської міської ради сумісно з ХНУМГ ім. О. М. Бекетова проводили учнівський форум «Велика рада старшокласників».

У заході взяли участь більше 100 школярів – лідерів учнівського самоврядування – з усіх районів міста. Засідання було присвячено питанням реалізації Стратегії розвитку Харківської міської організації учнівського самоврядування на 2018-2022 роки.

На початку пленарного засідання слово взяв ректор ХНУМГ ім. О. М. Бекетова В. М. Бабаєв, який привітав учасників форуму в стінах нашого університету і побажав плідної праці.

Робочу програму розпочали доповіді-презентації школярів про діяльність юних миротворців, волонтерів, дебатного клубу та про інші форми суспільної роботи організацій учнівського самоврядування.

Голова Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Калюжний Богдан доповів про роботу волонтерських дитячих осередків закладів освіти міста Харкова, Кріцина Олеся голова Волонтерського об’єднання ХМОУС презентувала «Стратегію розвитку діяльності волонтерського об'єднання Харківської міської організації учнівського самоврядування на 2018-2022 роки».

По закінченні презентацій усі виступи проаналізував експерт, представник нашого університету – провідний спеціаліст з управління проектами Д. Е. Лисенко, професор кафедри управління проектами в міському господарстві і виробництві. Дмитро Едуардович відзначив переваги і недоліки, притаманні більшості виступів, і дав школярам багато корисних порад для подальшої праці над проектами.

Другу половину засідання було присвячено презентаціям університетських шкіл розвитку. Про «Школу юного омбудсмена» присутнім доповіла І. І. Килимник, завідувачка кафедри правового забезпечення господарської діяльності, і доцент цієї кафедри – Т. А. Коляда. Ідея нової школи викликала багато запитань і спровокувала жваву дискусію, але за браком часу обговорення деталей перенесли на 7 листопада – дату урочистого відкриття і презентації цієї школи.

Про старт іншої школи – «Мер міста», – яка стала вже традиційною формою співпраці ХНУМГ і ХМОУС, оголосила Т. В. Бєльська, доцент кафедри менеджменту і адміністрування.

Завершилося засідання оформленням резолюції форуму і визначенням шляхів майбутньої діяльності ХМОУС. Бажаємо успіхів освітянам і школярам та чекаємо на нові зустрічі в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

Благодійна акція «Українському воїну з любов'ю. Харків з тобою!» до Дня захисника України

Напередодні Дня захисника України лідери учнівського самоврядування ДЮГО «ТЕМП» КЗ «ЦДЮТ № 6» при підтримці Управління освіти адміністрації Немишлянського району організували та провели районну благодійну акцію «Українському воїну з любов'ю. Харків з тобою!» для воїнів із зони ООС. Учні навчальних закладів освіти Немишлянського району зібрали святкови подарункі, листівки, малюнки та солодощі для бійців, що знаходяться на фронті.

Усі подарунки були передані волонтерами громадської організації "Українське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Харківській області" в 74 бригаду підрозділу глибинної розвідки та до 5 підрозділу Добровольчої армії України.

Ми навіть не могли уявити, що на нашу пропозицію відгукнеться така величезна кількість людей: батьки, діти, викладачі та просто небайдужі городяни. Кожен з нас всім серцем відчуває біль та скорботу і намагається, нехай маленькою дрібницею, але все ж таки не залишитися осторонь.

Ми щиро дякуємо Усім за допомогу!

ПАМ’ЯТАЙТЕ, МИ – СИЛЬНІ ТІЛЬКИ, КОЛИ РАЗОМ!


ЗВІТНО - ВИБОРЧА КОНФЕРЕНЦІЯ РАЙОННОГО АСОЦІАЦІЇ ДЮГО «ТЕМП»

9 жовтня 2018 року на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» відбулася звітно-виборча конференція лідерів учнівського самоврядування закладів освіти Немишлянського району м. Харкова.

На початку конференції директор КЗ «ЦДЮТ № 6» Олена Іванівна Кобзєва та методист МЦ Управління освіти адміністрації Немишлянського району м. Харкова Ірина Сергіївна Коротаєва проаналізували роботу та участь організацій учнівського самоврядування закладів освіти Немишлянського району в конкурсах різних рівнів і заходах ХМОУС. Найактивніші були нагороджені грамотами та дипломами.

В ході конференції учасники прослухали звіт роботи Асоціації ДЮГО «ТЕМП» за 2017/2018 навчальний рік, який представив голова організації Калюжний Богдан. Заступниками голови Асоціації Кріциной Олесею та Сіроштан Альоною було проведенно аналіз районних та міських конкурсів соціальних проектів за 2017/2018 н.р.

Учасники заходу прослухали виступ заступника президента ХОМГО «Харківський центр волонтерів» Золотарьової А.І. на тему «Залучення лідерів учнівського самоврядування до активної волонтерської діяльності» (з досвіду роботи Харківського центру волонтерів). Координатор ЄК «Бджілка» ХСШ № 73 Тоболіна Л.В. презентувала роботу Асоціації шкільних євроклубів міста Харкова. На конференції були розглянуті методи і форми роботи Асоціації та план роботи відділу PR Асоціації ДЮГО «ТЕМП» на 2018/2019 навчальний рік. Також, лідери провели вибори членів активу Асоціації ДЮГО «ТЕМП».


День инклюзии в парке Горького

6 октября 2018 года в харьковском Центральном парке культуры и отдыха им. М. Горького состоялся инклюзивный фестиваль «Взаимодействие», который состоялся по инициативе организации «Креавита».

В рамках фестиваля гости парка смогли принять участие в спортивных состязаниях, пообщаться с собаками - терапевтами, поучаствовать в различных мастер-классах , посмотреть фотовыставку.

В ретро-зоне состоялись мастер-классы по жестовому языку и «Мир в темноте», был организован дискуссионный клуб, где обсуждались вопросы доступности и инфраструктуры в Харькове. На Главной сцене парка состоялся инклюзивный концерт, а на Центральной аллее специалисты Харьковского городского центра занятости проводили консультации по трудоустройству.

На спортивных площадках парка проводились соревнованиях на инвалидных колясках «Веселые старты» и турнир по петанку.

Волонтеры Ассоциации ДЮГО «ТЕМП» совместно с «Харьковским центром волонтеров» были задействованные в проведении этого мероприятия.

Спасибо всем участникам и организаторам!


Відкрите засідання Координаційної ради ХМОУС

20.09.2018 на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося відкрите засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС).

На засіданні були обговорені продуктивні ідеї та сучасні підходи до організації діяльності учнівського самоврядування в умовах становлення Нової української школи. В заході брали участь голови районних дитячих–юнацьких організацій, керівники структурних підрозділів ХМОУС.


Відбулось розширене засідання координаційної ради Асоціації ДЮГО «ТЕМП»

12.09.2018 на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» відбулось розширене засідання координаційної ради Асоціації ДЮГО «ТЕМП» лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів Немишлянського району.

На засіданні спланували план роботи на 2018-2019 навчальний рік та обговорили питання щодо підготовки районної звітно - виборчої конференції учнівського самоврядування навчальних закладів Немишлянського району.

Під час заходу було презентовано проект «Із забуття в безсмертя» (Харківський будинок «Слово») та організацію акції та свята до Дня захисника України.


Поспішайте творити добро!

Волонтери КЗ "ЦДЮТ № 6" і ХЗОШ № 101 брали участь у благодійній акції зі збору коштів на реабілітацію 12-річної Софії Григор’євої.

29 травня відбулася благодійна вистава "Як Чахлик на Василині одружився" на базі Харківського театру для дітей і юнацтва.

Софія Григорьєва - учениця харківського фізико-математичного ліцею, спортсменка, розумна і талановита дівчинка. У грудні 2017 року сталося непередбачене: під час планової операції в київській клініці у Софії стався інсульт(з крововиливом в мозок), дівчинка виявилася на межі життя і смерті, її дивом врятували дитячі нейрохірурги, Софія пройшла довгу реабілітацію. Але належало ще відновити рухливість руки, мову, зробити пластику кістки черепа після трепанації. Це було б неможливо без моральної і фінансової підтримки величезної кількості людей. Багато добрих, чуйних людей - знайомих і незнайомих - відгукнулися на прохання сім'ї про допомогу: здавали кров,жертвувалигроші,молилися.

Сьогодніїйнеобхіднопродовжуватиреабілітацію,ця благодійнавиставаіучастьвнійусіхнебайдужих людей-такожодназакційдопомогиібезціннийвкладв одужанняСофії.

НизькийуклінУсімнебайдужимлюдям!


Нагородження слухачів школи розвитку «Мер міста» та переможців конкурсу проектів «Якби мером був я»

15 травня 2018 року на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова проведено нагородження переможців конкурсу «Якби мером був я» Школи розвитку «Мер міста», який реалізується Департаментом освіти в партнерстві з Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова п`ятий рік поспіль.

Нагороди кращим учням, які відзначилися в наукових конференціях, проектній діяльності, вручили директор Департаменту освіти Деменко Ольга Іванівна та ректор ХНУМГ імені О.М. Бекетова Бабаєв Володимир Миколайович.

У 2017/2018 навчальному році слухачами Школи стали більше 200 учнів із 96 шкіл усіх районів м. Харкова. За рішенням журі, до складу якого увійшли професори, доценти, завідувачі та викладачі провідних кафедр університету, члени ради молодих вчених, сертифікати отримали 85 школярів. Подяками, дипломами та пам’ятними сувенірами за перемогу в конкурсі «Якби мером був я» нагороджено 43 учні із 16 закладів освіти Індустріального, Київського, Новобаварського, Немишлянського, Шевченківського та Слобідського районів.

Заключним заходом «Школи мера» в цьому навчальному році став Батл проектів з розвитку міста «Бекетовський ринг». Вітаємо переможицю батлу - вихованку КЗ «ЦДЮТ № 6» Королюк Анастасію.

За участь у міжнародній науково-практичній конференції «Стратегія розвитку міст: молодь і майбутнє», конкурсі наукових робіт та розробку Стратегії Харківської міської організації учнівського самоврядування на 2018-2022 роки відзначено також вихованку КЗ «ЦДЮТ № 6», голову Харківської міської організації учнівського самоврядування Гукову Анну.

Конкурс проектів "Якби я був мером"

18 квітня на базі ХНУМГ імені Бекетова пройшов захист проектів конкурсу "Якби я був мером". На заході було запропоновано 17 проектів творчого та екологічного напрямів.

Експерти університету з різних сфер діяльності проаналізували презентації та надали рекомендації учасникам щодо подальшого розвитку проектів.

Від нашого району вихованці комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості № 6 Харківської міської ради» заступник голови Асоціації дитячих та юнацьких громадських організацій «ТЕМП» Сіроштан Альона презентувала соціальний проект «Повернись у реальність» і голова Асоціації дитячих та юнацьких громадських організацій «ТЕМП» Калюжний Богдан представ правовий проект «Шкільна поліція»

Також лідери КЗ «ХСШ № 11» представили - волонтерський проект «Різдвяний благодійний бал «Добро творити легко» і лідери ХЗОШ № 61 Інформаційний проект «Увага! Говорить школа №61»

Бажаємо успіхів у розвитку проектів!


Проведення районного конкурсу соціально-культурних та національно-патріотичних проектів «Харків – місто привабливе для дітей та молоді» 2018

11 квітня базі комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості № 6 Харківської міської ради» відбувся районний конкурс соціально-культурних та національно-патріотичних проектів «Харків – місто привабливе для дітей та молоді»

У заході брали участь лідери дитячо-юнацьких громадських організацій навчальних закладів Немишлянского району , які презентували роекти.

До уваги членів журі було надано 26 проектів з 15 навчальних закладів, які упродовж 2018 - 2019 років будуть реалізовуватись у межах діяльності учнівського самоврядування Немишлянского району.

Переможцями конкурсу стали вихованки гуртка «Основи учнівського самоврядування» Гукова Анна з презентацією проекту закону «Про створення органів учнівського самоврядування» та Королюк Анастасія з екологічним проектом "Друге життя. Екоручка -14"

Калюжний Богдан, голова Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Немишлянського району презентував правовий проект «Шкільна поліція». Сіроштан Альона, заступник голови Асоціації ДЮГО «ТЕМП» соціальний проект «Повернись у реальність». Ці проекти посили друге місце.

Найкращі проекти будуть подані на конкурс учнівських громадських ініціатив «Марафон унікальних справ» Харківської міської організації учнівського самоврядування 2019».

Вітаємо переможців. Дякуємо всім школярам та їх педагогам за участь у конкурсі проектів.

Тепер залишилось чекати на повну реалізацію проектів!


У Харкові пройшов благодійний марафон "Ми - діти сонця"

21 березня 2018 року, у Міжнародний день людини із синдромом Дауна, за ініціативою Харківської благодійної організації батьків та дітей з хромосомними особливостями пройшов благодійний марафон "Ми — діти сонця" на підтримку дітей із цим захворюванням.

Всесвітній День людей з синдромом Дауна був призначений Генеральною Асамблеєю ООН для того, аби звернути увагу на необхідність поліпшення якості життя таких людей і підвищити рівень інформованості суспільства про цю генетичну аномалію

Третій раз волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» долучився до проведення благодійного заходу, котрий пройшов у Єврейському Культурному Центрі «Бейт Дан».

Зазначимо, що на сьогодні в Україні проживає близько 3,5 тис. сімей, у яких є дитина або дорослий із синдромом Дауна, в Харкові їх близько 300.. Вивчення цієї хвороби залишається актуальним в науковому світі питанням, – каже Олена Гречаніна, директор спеціалізованого медико-генетичного центру. В центрі спостерігають за людьми з цим синдромом. Вони ось такі не схожі на інших, але не звичайно добродушні і в чомусь навіть наївні, а ще відкриті і охочі до спілкування. Їх так і називають сонячні діти.

Люди з синдромом Дауна можуть бути рівноправними членами суспільства. Над цим працюють соцслужби, лікарі, волонтери та батьки.

Торік під час марафону збирали гроші на відпочинок та реабілітацію сонячних дітей в таборах. Спеціалізованих закладів немає, а у звичайних – таким дітям відмовляють, розповіла Ірина Шевченко, президент благодійної організації батьків і дітей з хромосомними особливостями. Та поки грошей на відпочинок не вистачає, тож їх продовжують збирати.

Батьки “сонячних дітей” не полишають надії, що в Україні таки зміниться ставлення до них і з’явиться більше можливостей для адаптації та соціалізації.

Люди з синдромом Дауна можуть бути рівноправними членами суспільства. Над цим працюють соцслужби, лікарі, волонтери та батьки.

Сподіваємося, що з кожним роком кількість небайдужих людей буде збільшуватись.


Фестиваль дитячих ігрових програм - започатковуємо ініціативу

23 березня 2018 року на базі Харківської спеціалізованої школи № 132 в межах підготовки до «Фестивальної весни» ХМОУС лідери учнівського самоврядування Немишлянського району прийняли участь у другому засіданні лабораторії соціального проектування за темою «Фестиваль дитячих ігрових програм: алгоритм підготовки та проведення».

Програмою фестивалю, присвяченого Міжнародному дню захисту дітей, передбачено роботу інтерактивних майданчиків «Харків у дитячих долонях», «Діти знають, як зробити світ кращим!», «Знаємо та захищаємо свої права», «Будемо толерантними».

Проведення фестивалю ініціювали представники студентського самоврядування факультету дошкільного виховання Харківського національного університету імені Г.С. Сковороди (автори проекту «Діти. Ігри. Фестиваль!»).

Учасники заходу взяли участь у майстер-класі кандидата педагогічних наук, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів дитячих композиторів та конкурсів ігрової майстерності, автора численних видань із методики проведення ігор для дітей Шутя Миколая Миколайовича.

Представники студентського самоврядування презентували школярам проект «Школа ігромайстрів», що реалізовуватиметься на базі Музею іграшки факультету дошкільного виховання у співпраці студентів та лідерів Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Заняття у школі розвитку «Мер міста»

14 березня 2018 року відбулося чергове заняття у школі розвитку «Мер міста» для лідерів учнівського самоврядування м. Харкова в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова

Заняття включало теоретичну та практичну частини. В практичній частині заняття була організована екскурсія до Центру розвитку дитини Університету де можна було ознайомитись з втіленням конкретного студентського проекту в практику. З теоретичними питаннями виступили: Бельська Тетяна Валентинівна, д-р наук з державного управління, доцент кафедри менеджменту і адміністрування з лекцією на тему: «Прийняття управлінських рішень» та з практикумом - навчанням «Вимоги до написання тез»; Родіонова Людмила Олексіївна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії з лекцією «Креативне місто».

Директор Центру доуніверситетської освіти і кар’єри Т.В. Малиніна запросила взяти участь у заходах, які будуть проводитись у квітні – травні 2018: «Ярмарок можливостей», Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегія розвитку міст: молодь і майбутнє (інноваційний ліфт)», пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегія розвитку міст: молодь і майбутнє», турнір-презентацію молодіжних проектів по розвитку міста «Бекетівський ринг».

Угоднікова Олена Ігорівна, кандидат економічних наук, заступник декана будівельного комітету, голова студентського профкому запропонувала взяти участь у «Ярмарку можливостей» - презентації додаткових освітніх можливостей від центрів та відділів, органів самоврядування Університету та провідних міжнародних громадських організацій, Департаменту у справах сім’ї , молоді та спорту, Молодіжної ради при Харківському міському голові.

Наступне заняття у Школі розвитку «Мер міста» відбудеться 18 квітня у вигляді конкурсу проектів «Якщо б мером був я».

Переможці конкурсу будуть нагороджені поїздкою до Верховної Ради України

Всеукраїнський проект «Я маю право»

23 лютого лідери центру громадянської та правової культури Асоціації ДЮГО «ТЕМП» прийняли участь у відкритому засіданні Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС) на базі Центру позашкільної освіти Московського району «Мрія».

На засіданні були розглянуті питання реалізації Всеукраїнського проекту «Я маю право», удосконалення роботи правових центрів та комісій дитячих організацій, участі школярів у проектах ХМОУС.

Учасники ознайомилися із правовою базою (статтями Закону України «Про освіту») щодо діяльності органів самоврядування в закладах освіти. Лідери Московського, Слобідського, Шевченківського районів запросили школярів до реалізації проектів «Локація примирення», «Великі права маленької дитини», «Право NОVА», «Розвиток толерантності», «Інститут освітнього омбудсмена».

У засіданні взяли участь представники національної поліції, Молодіжної ради при Харківському міському голові, Міської батьківської ради.

Учасники розглянули кращий досвід дитячих організацій щодо захисту прав школярів засобами учнівського самоврядування й наголосили, що й надалі базовими принципами діяльності дитячих та молодіжних громадських організацій будуть повага до прав людини, демократія, підтримка добрих ідей та активна участь у житті суспільства.


Школа розвитку «Мер міста»

14 лютого лідери Асоціації ДЮГО "ТЕМП" Немишлянского району брали участь у школі розвитку «Мер міста» для лідерів учнівського самоврядування. Яку проводив центр доуніверситетської освіти і кар’єри ХНУМГ ім.. О.М. Бекетова. Приємним подарунком до Дня всіх закоханих став виступ творчого колективу «Беліджан» студентського клубу Університету та привітання від профспілкового комітету студентів.

Отримавши позитивні емоції та подарунки-блокноти від центру доуніверситетської освіти і кар’єри слухачі Школи розвитку «Мер міста» взялися до роботи.

Кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та політології Радіонова Л.О. прочитала лекцію «Місто як соціальна система». Слухачів зацікавили проблеми аналізу розвитку міст та наукові дослідження систем і містоутворюючих підсистем: технічна, екологічна, демографічна. Яскраві приклади, презентація, цікаві факти з історії створення і розвитку міст різних країн світу надихнули усіх слухачів до подальшої креативної роботи над новими проектами для рідного Харкова.

З метою пошуку вирішення проблем, пов’язаних з функціонуванням сучасного міста та регіонів, впровадженням новітніх рішень в практику міського будівництва та господарства, розробки оптимальних проектів для гармонійного розвитку економічної та соціальної сфери к.е.н., ст.викладач кафедри туризму та готельного господарства Угоднікова О.І. запропонувала слухачам взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегія розвитку міст: молодь і майбутнє (інноваційний ліфт)» та разом з викладачами, студентами, аспірантами університету креативно попрацювати за напрямами роботи конференції: стратегічне управління містом, проблеми енергоефективності та енергоаудит, проблеми розвитку економіки регіонів, урбаністика та містобудування, екологічні аспекти розвитку територій та інші.

З метою використання навчально-лабораторної бази у науково-дослідницькій роботі слухачів школи розвитку «Мер міста» познайомили з лабораторіями Університету: світлового дизайну, електричних станцій та підстанцій, цифрового релейного захисту та автоматики, економіки та підприємництва, ВІМ- технологій, оцінки землі та нерухомого майна, «Ресторан», мікропроцесорного керування електроприводом, видобування і підготовки нафти і природного газу, транспортування нафти і природного газу.

Засідання прес-центру ХМОУС

07.02.2018 на базі комунального закладу «Харківський університетський ліцей Харківської міської ради» відбулося засідання прес-центру Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС) для керівників прес – центрів районних організацій учнівського самоврядування.

У програмі засідання було обговорення наступних питань:

- про організацію роботи шкільних медіа-студій та реалізацію медійних проектів ХМОУС;

- про роботу «Школи журналіста» (весняна сесія) та проведення міського фестивалю шкільних ЗМІ у 2018 році;

- про підготовку чергового випуску міської учнівської газети «Шкільний Харків» (презентація нових рубрик).

Також заступник голови Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Кріцина Олеся презентувала спец- випуск газети «ЛІДЕР-МІКС», присвячений зльоту юних волонтерів та миротворців. Учасники заходу ознайомились з теоретичними та практичними аспектами впровадження шкільних ЗМІ, як ефективної форми освітньої діяльності учнів у школі.

Марафон унікальних справ 2018

30 січня базі Харківської гімназії № 46 ім. М.В. Ломоносовавідбувся конкурс учнівських громадських ініціатив «Марафон унікальних справ» Харківської міської організації учнівського самоврядування 2018».

У заході прийняли участь члени Координаційної ради ХМОУС, представники шкільних та районних дитячо-юнацьких громадських організацій, які будуть презентувати проекти

До уваги членів учнівського журі було презентовано більше ніж 30 проектів шкільних дитячо-юнацьких організацій, що протягом 2018 року будуть реалізовуватись у межах діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Немишлянский район представив 3 проекти. Гукова Анна , вихованка гуртка «Основи учнівського самоврядування» комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості № 6 Харківської міської ради», голова ХМОУС, презентувала проект закону «Про створення органів учнівського самоврядування». Екологічний проект "Друге життя. Екоручка -14"

був представлений Королюк Анастасією, головою волонтерського об'єднання ХМОУС, ученицею Харківської гімназії № 14.

Калюжний Богдан, голова Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Немишлянського району, учень ХЗОШ № 145 презентував проект «Шкільна поліція».

Завдяки ораторським здібностям наших доповідачів, ці всі проекти були почуті та визнані одними з найкращих.

Відзначається День Соборності

17 січня волонтери Асоціації ДЮГО "ТЕМП" разом з Харківським центром волонтерів брали участь у обласному молодіжному коворкінгу «Вільні духом» присвяченому Дню Соборності України за підтримки Управління молоді та спорту ХОДА. Захід, який проходив у медіа центрі «Время», зібрав представників громадських організацій, істориків, студентів, волонтерів та заслужених спортсменів разом з тренерами. Усіх присутніх об'єднувало одне, це справжня любов до своєї Країни. Такий формат проведення заходів дозволяє більш ефективно проводити національно- патріотичне виховання серед молоді.

В Україні 22 січня в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.

22 січня також прийнято згадувати і іншу подію, що відбулася в 1918 році – прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР.

Офіційним державним святом День Соборності України став тільки в 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного Указу.

Вітаємо всіх українців зі Святом!


Акція "Ялинка бажань"

З 15 по 28 грудня по всій Україні проходила благодійна акція "Ялинка бажань". Мета акції було зібрати новорічні подарунки в мережі супермаркетів "Сільпо". Подарунки передбачалися для дітей які перебувають в складних ситуаціях.

Всі зібрані подаруночки адресовані діткам, які чекають свята в Новорічний час у інтернатних закладів та дитячих будинків.

Харківяни з радістю і від сього сердця відгукнулися на прохання волнтерів. Все-таки у нас найкраще місто і найдобріщі люди.

Кожен здатен на Диво! Є багато людей, які по-особливому потребують нашої Доброти. Вдячні всім Добрим людям за милосердя і Доброту, дякуємо керівництву супермаркетів "Сільпо" за можливість творити Добро, дякуємо волонтерам за їх служіння людям!

Засідання Координаційної ради ХМОУС. Визначаємо стратегічні позиції участі молоді у житті місцевої громади

20 грудня 2017 року на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося заключне в цьому році засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Лідери міської організації обговорили перспективи розвитку ХМОУС на 2018 рік (відповідно до розробленої Стратегії розвитку організації на 2018- 2022 роки), умови проведення конкурсу дитячих громадських ініціатив «Марафон унікальних справ», презентували новорічні акції дитячо-юнацьких організацій, спрямовані на моральну підтримку воїнів АТО та дітей прифронтових територій Луганської та Донецької областей.

Учасники засідання визначили шляхи залучення школярів до реалізації командних проектів, налагодження ефективного партнерства з лідерами молодіжних громадських організацій, участі в національному конкурсі «Молодіжна столиця України» шляхом презентації досвіду роботи Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Відкрите заняття школи лідерів учнівського самоврядування. «Будемо толерантними»

13 грудня 2017 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова в межах роботи Школи розвитку «Мер міста» за участі лідерів учнівського самоврядування, педагогів, психологів, науковців відбулося обговорення теми захисту прав дітей та їх участі у громадському житті, незважаючи на національність, віросповідання, фізичний стан тощо. Учасники обмінялися ідеями щодо створення світу без агресії та насильства шляхом реалізації учнівських проектів.

Досвідом щодо втілення ініціатив, у яких успішно беруть участь діти з особливими потребами, поділилися під час зустрічі представники учнівського самоврядування. Студенти кафедри управління проектами ХНУМГ імені О.М. Бекетова представили проект «Підтримаємо інклюзію».

В практичній частині заняття педагоги університету провели практикум з теоретичних основ складання та управління проектами, пояснили школярам, як краще презентувати ідею громадськості.

У ході роботи учасники визначили пріоритетним напрямком співпраці учнівської та студентської молоді - проектну діяльність, спрямовану на просування ідей толерантності, відкритості, взаємної поваги та відповідальності усіх суб’єктів громадянського суспільства, які працюють в інтересах дітей.

Зліт волонтерів

8.12.2017 на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» відбувся міський зліт волонтерів дитячо-юнацьких організацій навчальних закладів м. Харкова. На зльоті були присутні лідери волонтерських об;єднань навчальних закладів м. Харкова, представники громадських організацій, Молодіжної ради при Харківському міському голові, методисти з виховної роботи Управлінь освіти адміністрацій районів, куратори учнівського самоврядування.

Директор «Центра дитячої та юнацької творчості № 6» Кобзєва Олена Іванівна привітала делегатів зльоту, тих, кому не байдужі долі інших, хто кожен день змінює цей світ на краще, На зльоті пройшла демонстрація відеофільму про діяльність волонтерського об;єднання Харківської міської організації учнівського самоврядування, якій був зроблено вихованцями КЗ «ЦДЮТ № 6» Т-студії KIDS (керівник Омельченко Т.І.).

Голова волонтерського об;єднання ХМОУС Пересипкіна Поліна представила розроблену стратегію розвитку волонтерської діяльності об'єднання ХМОУС. Проведені майстер-класи;

Project management волонтерської діяльності.

Концепція розробки волонтерських проектів;

PR - компанії та інформаційні технології волонтерської діяльності;

Національно-патріотичне виховання у викликах часу.

Також, пройшла виставка Новорічних подарунків для воїнів АТО у рамках проекту «Мій подарунок тобі, друже». Наприкінці заходу були проведені обговорення перспектив розвитку учнівського волонтерського руху у виховному просторі міста. Волонтерська діяльність - це процес, який дозволяє людині взяти відповідальність за виконання тієї чи іншої справи. І, нарешті, зрозуміти, що ти - доросла людина, яка щось вміє і може зробити для себе і оточуючих. Наш девіз: Поспішайте творити добро


Створюємо майбутнє відповідально

На базі Харківського фізико-математичного ліцею № 27 проведено звітно-виборчу конференцію Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Під час конференції було представлено роботу міської організації за звітний період, презентовано проект Стратегії розвитку ХМОУС на 2018/2022 роки. Перед учнями виступили депутат Харківської міської ради, голова постійної комісії з гуманітарних питань Чичина Ольга Андріївна та представники громадських організацій, вищих навчальних закладів.

Для учасників та гостей під час конференції працювали: інтерактивний майданчик «Діти знають, як зробити світ кращим», виставка проектів «Марафону унікальних справ ХМОУС», експозиції кращих шкільних та районних громадських організацій 2017 року.

Дипломами Департаменту освіти за високі показники розвитку учнівського самоврядування та активну громадську діяльність були нагороджені Асоціація ДЮГО «ТЕМП» та голова Асоціації Гукова Анна.

На конференції було обрано голову ХМОУС. Нею стала учениця Харківської гімназії № 14 Немишлянського району Гукова Анна.


Відкрите заняття Школи розвитку «Мер міста»

Тема «Стратегії розвитку Харківської міської організації учнівського самоврядування на 2018-2022 роки.»

8 листопада у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова відбулося відкрите заняття Школи розвитку «Мер міста».

Почесним гостем був ректор Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, доктор наук з державного управління, професор, академік, почесний громадян м. Харкова Бабаєв Володимир Миколайович. Він провів майстер-клас на тему «Навіщо місту мер?» Учасники цієї школи, а саме лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова, голови шкільних дитячо-юнацьких організацій, члени Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування, і куратори учнівського самоврядування, будували здогади на цю тему. Володимир Миколайович показав себе як розумна і цілеспрямована людина. Він відповідав на усі поставлені йому запитання.

Після такого майстер- класу почалась презентація учнівських пропозицій щодо Стратегії розвитку Харківської міської організації учнівського самоврядування на 2018-2022 роки. Від асоціації ДЮГО «ТЕМП» виступили і представили свої стратегії Гукова Ганна та Пересипкіна Поліна. Дівчата крім своїх стратегій, розповіли ще й про зліт волонтерів, який відбудеться у грудні на базі КЗ «ЦДЮТ №6».

Цього разу експертами, які вислуховували і надавали поради щодо стратегій, були: Полякова Інна Валентинівна, методист Науково-методичного центру Департаменту освіти Харківської міської ради; Малиніна Тетяна Василівна, директор Центру доуніверситетської освіти і кар'єри ХНУМГ ім. О.М. Бекетова; Бельська Тетяна Валентинівна, доцент кафедри менеджменту і адміністрування, доктор наук з державного управління; Гайдученко Світлана Олександрівна, доцент кафедри менеджменту і адміністрування; Кравець Ольга Миколаївна начальник відділу корпоративних комунікацій і PR ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

Всі учасники цієї школи дізналися нового та деякі навіть, отримали досвід з виступу на публіку.


«Зворушлива зустріч»

11.10.2017 на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» відбулася дуже зворушлива зустріч з воїнами АТО. Вихованці творчих колективів та лідери ДЮГО «ТЕМП» підготували концерт, який був наповнений атмосферою тепла та світла. Все відбулося без офіціозу, у формі, так би мовити, сімейного вечора, де були і сльози, і сміх та обійми.

Після концерту на гостей чекав гарячий чай, солодощі та безкінечні розмови. Всі бажаючі могли приєднатися та поставити свої запитання, на які з радістю відповідали солдати.

/Files/images/novini/vstrecha_ato_2017/IMG_7538.gif


Школа "Мер міста"

11 жовтня на базі ХНУМГ ім. Бекетова у тренінзі- семенарі брали участь лідери учнівського самоврядування Немишлянського району ДЮГО «ТЕМП», а також викладачі вузу і куратори школи.

За словами куратора школи «Мер міста» Тетяни Бельської, мета проекту - навчити харківських школярів управлінським навичкам.

В рамках засідання викладачі та експерти університету провели аналіз представлених раніше робіт і дали поради в написанні стратегії. Надалі школярі продовжать цю роботу, підсумком якої стане презентація стратегій розвитку за різними напрямками діяльності міської організації учнівського самоврядування, зокрема, волонтерської, правової, по зв'язках з громадськістю і т.д. Кращі роботи будуть представлені вже в листопаді.


Інтеграція через діалог

Асоціація ДЮГО «ТЕМП» брала участь у міському проекті «Інтеграція через діалог», саме з цього приводу упродовжтравня - вересня на базі КЗ «ЦДЮТ № 6» проходила фотовиставка «Те, про що важко сказати». Метою цього арт – проекту сталоформування у дітей почуття співпереживання та розуміння інших, подолання упередженого ставлення та стереотипу щодо внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах.Виставку відвідалиучні старших класів, студенти, їхні батьки та громадськість у цілому Немишлянського району.


ЗВІТНО - ВИБОРЧА КОНФЕРЕНЦІЯ РАЙОННОЇ АСОЦІАЦІЇ ДЮГО «ТЕМП»

4 жовтня набазі КЗ «ЦДЮТ № 6»відбулася звітно-виборча конференція лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів Немишлянського району м. Харкова.

На початку конференції методистом МЦ РУО адміністрації Немишлянського району м. Харкова Рохмановою Л.Ф. проаналізувала участі організацій учнівського самоврядування навчальних закладів Немишлянського району в конкурсах різних рівнів та заходах ХМОУС. Найактивніші були відзначенні грамотами та дипломами.

У ході конференції учасники прослухали звіт роботи Асоціації ДЮГО «ТЕМП» за 2016/2017 навчальний рік, який презентувала голова організації Гукова Анна.

Відбулася презентація проекту «Платформа шкільного розвитку», волонтерського проекту «Захоплені життям. Історіїуспіху» та проекту «Форум - театр: творча сила діалогу».

Учасники заходу прослухали виступ заступника президента ХЦВ, керівника волонтерського об'єднання Немишлянського району Золотарьова А.Іна тему «Залучення лідерів учнівського самоврядування до активної волонтерської діяльності» (з досвіду роботи Харківського центру волонтерів.

На конференції були розглянуті методи таформи роботи Асоціації на навчальний рік і плану роботи відділу PR Асоціації ДЮГО «ТЕМП» на 2017/2018 навчальний рік.

Проведено вибори активу Асоціації ДЮГО «ТЕМП», презентовані роботирайоннихтворчихоб’єднань «Школа журналістики» та «Дитяче телебачення».


Форум «Я – Українець!»

28 вересня волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» брали участь в організації та проведенніФоруму «Я — Українець!»на базі дитячого табору“Ромашка”, за підтримкою управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації, за ініціативи громадської організації “Адаптаційний центр”, Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів» проходили патріотичні спортивні та туристичні змагання під гаслом «Я — Українець!».


Щорічний форум лідерів

20 вересня 2017 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова проведено щорічний форум лідерів Харківської міської організації учнівського самоврядування «Велика рада старшокласників». У заході взяли участь найактивніші школярі усіх районів міста, депутати, а також представники ДЮГО "ТЕМП" Немишлянського району. На форумі були присутні почесні гості: депутати Харківської міської ради, члени Молодіжної ради при Харківському міському голові, представники міської батьківської ради,студентського самоврядування, громадськості.

Пленарне засідання вела тимчасова виконуюча обов'язки голови ХМОУС, голова Асоціації ДОГО "ТЕМП" Гукова Анна. Також перед школярами виступили провідні науковці, кращі педагоги Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Харківського педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, представники громадських організацій.

Під час стратегічної сесії Драчевський Микита презентував школярам "Платформу шкільного розвитку", Татаренко Дмитро і Татаренко Ігор розповіли про філософську виставку "Те, про що важко сказати". До того ж, голова Харківської молодіжної організації "ХЦВ" Ситнік Світлана представила волонтерську роботу своєї команди, членами якої є вихованці КЗ "ЦДЮТ" № 6.

Форум поклав початок конструктивним перетворенням у діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування та широкому обговоренню шляхів розвитку учнівського самоврядування в форматі «Нової української школи».


Вітаємо переможців конкурсу "Волонтер року 2017" !

Тридцятого серпня у медіа - центрі "Время" Харківський центр волонтерів провів урочисте нагородження активних молодих людей, які протягом всього року приймають участь у благодійних заходах у якості волонтерів. На церемонії був присутній заступник народного депутата України Хомутинніка Віталія Юрійовича, який подякував всім волонтерам за палку працю та неймовірну самовіддачу своїй діяльності. Голова ХОМО "ХЦВ" Ситнік Світлана Петрівна щиро привітала всю свою команду та нагородила переможців конкурсу пам'ятнимиподарунками. Вихованка Асоціації ДЮГО "ТЕМП" Золотарьова Анастасія стала переможцем в номінації "Волонтерська робота з молоддю", також сертифікат у цій сфері отримала Гукова Анна. До того ж, перемогу в номінації "Волонтерська робота з дітьми - сиротами" одержала Андріанова Софія.


Стартував проект "Платформа шкільного розвитку"

В лютому 2017 року на базі КЗ "ЦДЮТ № 6" стартував проект "Платформа шкільного розвитку" для учнів 8-10 класів Немишлянського району. Ініціаторами стали учні шкіл, яких підтримали ДЮГО "ТЕМП" та громадська організація «Лінк». Метою проекту стало підвищення ефективності роботи органів учнівського самоврядування.

У проекті взяли участь 10 шкіл та два коледжу. 34 учні прослухали освітні тренінги, які для них читали громадські активісти. За підсумками навчального курсу молоді люди отримали базові знання для саморозвитку, сформували команду районного учнівського самоврядування, розробили масштабні проекти та вже у вересні 2017 року почнуть працювати на благо рідного міста.

Восени проект «Платформа шкільного розвитку» планують запустити у кожному районі Харкова.


Соціальний фотопроект " Герої нашого міста"

26 серпня на території дивовижного містечка, у Саржиному яру, проводився соціальний фотопроект " Герої нашого міста". Головними героями фотокарток були люди звичайних робочих професій, без яких важко уявити роботу цілого міста. Від Харківського центру волонтерів вихованці ДЮГО "ТЕМП" приймали участь у проведенні цього заходу. Діти заохочувати перехожих розглянути фотографії та обрати на їх погляд найкращу. Багата кількість людей висловлювали свої щирі емоції щодо міста Харкова, пишались його красотою та визнавали найкращим місцем на Землі. Наші волонтери отримали позитивні спогади від спілкування з іншими людьми. Самі ж фото заставили підлітків замислитися, що люди робочих професій відіграють значну роль для повноцінного життя кожного харків'янина.


«Немишлянка willcomeback soon» - кращий екологічний проект

11 травня в Харківському університеті міського господарства імені Бекетова пройшов захист проектів конкурсу «Якщо б мером був я». Від нашого району був запропонований екологічний проект «Немишлянкаwillcomebacksoon», ми продемонстрували невеликий епізод про Немишлянку та її жахливі місця. Аудиторія була здивована існуючими проблемами річки та кількістю бруду на узбережжі.

На останньому етапі за першість у фіналі боролися шість робіт екологічного, соціального та туристичного напрямів. В якості членів журі виступали завідуючі екологічної, туристичної та економічної кафедр університету, доцент кафедри менеджменту і адміністрування Мельман Вікторія Олександрівна та методист НМПЦ Харківської міської ради Полякова Інна Валентинівна.Експерти з великою зацікавленістю слухали доповідачів та задавали важливі уточнюючі питання.

За словами Вікторії Олександрівни всі проекти були дуже цікаві та заслуговували на перемогу, але журі визначили двох переможців, серед них була Гукова Анна, президент Асоціації ДЮГО «ТЕМП», яка під час урочистого нагородження отримала дипломом першого ступеню за кращий екологічний проект.

Тепер залишилось чекати на повну реалізацію проекту та відтворення нашої ріки Немишлянки!


Асоціації ДЮГО «ТЕМП» та ХМОУС організовали концерт Військово-медичному Клінічному Центрі Північного Регіону

22 квітня у Військово-медичному Клінічному Центрі Північного Регіону членами Асоціації ДЮГО «ТЕМП» та ХМОУС був організований концерт, в якому взяли участь школярі Немишлянського району та учасники Платформи шкільного розвитку.

Наші юні зірочки дуже відповідально підійшли до підготовки своїх номерів, тому що даний захід мав особливий сенс.Ми хотіли висловити нашу подяку воїнам зони АТО, підбадьорити дух і настрій, подарувати любов, увагу і турботу, якої їм так не вистачає.Дійсно, дивитися в очі цих людей і бачити посмішку на їх обличчі - це вже багатого варте.Найбільше бійців зворушило відео-звернення маленьких діток, які бажали їм не падати духом і продовжувати жити далі, незважаючи ні на які удари долі.Концерт закінчився теплими обіймами і живими емоціями.Блиск в очах і радісний сміх воїнів - ось що було для нас найкращою нагородою.Після концерту на наших глядачів чекали солодкі подарунки від волонтерів навчальних закладів Немишлянського району та депутата Харківської міської ради Чічіної Ольги Андріївни.


Сильніші, коли разом!

Не дарма кажуть, коли є те, що об’єднує, то це надає у двічі більше сил та натхнення. Уся Україна об’єдналася, щоб при будь-якій можливості мати змогу залучитися до підтримки воїнів АТО, які відчайдушно захищають нас на нашу Батьківщину.

Напередодні головного свята для православних християн - Великодня лідери учнівського самоврядування ДЮГО «ТЕМП» КЗ «ЦДЮТ № 6» організували та провели районну благодійну акцію, яка полягала у збиранні святкових куличів для бійців, що знаходяться на фронті. Ми навіть не могли уявити, що на нашу пропозицію відгукнеться така величезна кількість людей: батьки, діти, викладачі та просто небайдужі городяни. Кожен з нас всім серцем відчуває біль та скорботу і намагається, нехай маленькою дрібницею, але все ж таки не залишитися осторонь.

Ми щиро дякуємо Усім за допомогу! Пам’ятайте, Ми – Сильні тільки, коли Разом!



Чемпионат Харьковской области по пар-армспорту

18 марта на базе Фитнес центра "GYM4FIT" при активном участии волонтеров управления по делам семьи и молодежи городского совета, "Харьковского центра волонтеров", волонтеров Асоциации ДЮГО «ТЕМП», медицинскогоколледжа, по инициативе Харьковской областной федерации армспорта, Харьковского регионального центра инваспорт, городской общественной ассоциации вита-спорт, судьи международной категории, заслуженного мастера спорта Украины Красова Вадима Петровича состоялся чемпионат Харьковской области по пар-армспорту.

Основной целью мероприятия стала популяризация данного вида спорта - армреслинга, привлечение молодежи к занятиям спортом, реабилитация молодежи с функциональными ограничениями, которые приняли активное участие в соревнованиях.Не обязательно быть спортсменом, чтобы заниматься армреслингом, главное быть замотивированным на занятия спортом и здоровый образ жизни!

Выражаем благодарность всем организаторам и волонтерам!))


Другий благодійний марафон «Ми - діти Сонця»

21 березня Волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» сумісно лідерами ХГ № 14, ХЗОШ № 175 та ХЗОШ № 21 брали участь у Другому благодійному марафоні «Ми - діти Сонця» в KharkivPalaceу м. Харкові.

Захід відбувся у рамках проведення Міжнародного дня людини з хромосомними особливостями.Під час марафону пройшли концерт, фотовиставка, дефіле в національних костюмах, благодійний аукціон робіт дітей з синдромом Дауна та молодих художників.

Як зазначила Олена Гречаніна - директор Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру, який веде довічне спостереження за людьми з цим захворюванням, проблема вивчення синдрому Дауна залишається все ще актуальною в усьому світі.

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що головне завдання суспільства - зробити людей з синдромом Дауна рівноправними. Саме над цим працюють соціальні служби, лікарі, волонтери, батьки. Фахівці наполягають, що навчання і спілкування зі звичайними однолітками дозволяють дітям із синдромом Дауна краще розвиватися. Є приклади, коли вони отримали гарну освіту, досягли певних професійних успіхів.

Під час марафону організатори вручили грамоти десяткам організацій, установ, приватних фірм і окремим людям, які в тій чи іншій формі допомагають хворим на синдром Дауна.

Зазначимо, що на сьогодні в Україні проживає близько 3,5 тис. сімей, у яких є дитина або дорослий із синдромом Дауна, в Харкові їх близько 300.


ДЮГО "ТЕМП" взяли участь у фокус групі

19 березня волонтери Асоціації ДЮГО "ТЕМП" разом з Харківським центром волонтерів брали участь у фокус- групі з волонтерами- лідерами, з метою апробації Записника - порадника та внесення коректив. Захід проведений Всеукраїнським суспільним центром «Волонтер» в рамках проекта «Формування лідерського потенціала підлітків та молоді для участі в позитивних змін в громаді та суспільстві» при підтримці Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Учасники виступали в ролі експертів, кожен мав проаналізувати всі розділи, надати свої рекомендації та вказати недоліки посібника. В ході плідної праці було запропоновано багато цікавих ідей щодо покращення збірника, тому організатори заходу були в захваті та скоріше хотіли приступити до вдосконалення їх записника.

Слід подякувати за такий душевний та щедрий прийом, наші учасники отримали солодкі подарунки від організаторів заходу та неймовірні спогади.


Конференція конкурсу проектів "Якби я був мером"

15 березня на базі ХНУМГ імені Бекетова відбулася конференція конкурсу проектів "Якби я був мером". На заході було запропоновано 10 проектів творчого та екологічного напрямів.

Експерти університету з різних сфер діяльності проаналізували презентації та надали рекомендації учасникам щодо подальшого розвитку проектів.

Від нашого району Гукова Анна презентувала проект екологічного спрямування «Немишлянка will come back soon». Він зацікавив аудиторію та викликав дискусію, в ході якої ми знайшли однодумців для подальшої спільної праці.

Також лідер ХЗОШ № 32 представ їх груповий проект «Харків ХХ – ХХІ століть. Зв’язок поколінь».

Бажаємо успіхів у розвитку проектів!


«Свято з самого серця»

9 березня волонтери Асоціації ДЮГЮ «ТЕМП» провели святковий захід в комунальному закладі «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 55 Харківської обласної ради», в якій навчаються діти, що потребують особливої уваги, а саме психолого-педагогічної корекції. Приводом для цього свята стала річниця з дня народження Кобзаря української поезії, Т.Г. Шевченка. Волонтери підготували для своїх маленьких друзів святковий концерт, у якому знайшли своє місце і дзвінка пісня, і веселий танок, і, навіть, гучне художнє слово. Але головний сюрприз залишили наостанок, і полягав він у тому, що після концерту дітлахів чекала насичена ігрова програма з подарунками та призами. Захід проходив в рамках міської акції «Подаруй свою любов дітям», яка набирає всеукраїнського масштабу.

Найцінніше у цьому заході те, що волонтери змогли подарувати дітлахам посмішки, а це, напевно, найдорожчий скарб.


Перший весняний проект

У перший день весни, разом с першим теплом відбулося і перше засідання Координаційної Ради Немишлянського району.

«Школа Лідерів» кожного року бере участь у міському заході «Мер міста», де всі райони нашого міста і кожен окремо готує індивідуальну програму для підняття загального рівня усіх галузей: від екології та освіти до культури та мистецтва.

Юна жителька Немишлянського району Анна Гукова, презентувала особистий проект «НемишлянкаWillcomebacksync». Робота спрямована на очищення та збереження найбільшої річки нашого району. Разом зі своїми колегами вона розробила стратегію проекту і конкретний план дій та заходів.

Головне у цьому те, що підлітків хвилюють глобальні проблеми людства, і вони мають велике бажання допомогти усій планеті, починаючи звісно з улюбленого міста та рідного району.

Бажаємо усім учасникам успіхів, бо добрі справи завжди мають успіх!



Волотерська допомога

18 лютого 2017 року відбулася дуже зворушлива зустріч сімей військовослужбовців загиблих під час АТО, що проводилась Центром по роботі з втратою «Родинне коло» у ХАРІ НАДУ та за участі волонтерів Асоціації ДЮГО «ТЕМП». Вона проходила у затишному приміщенніХарківськогорегіональногоінституту державного управлінняНаціональноїАкадемії Державного Управління при ПрезидентовіУкраїни

Цей захід присвячений, в першу чергу, допомозі сім'ям, в яких є загиблі в зоні АТО. На зустріч завітали 98 осіб, з яких 15 дітлахи: це 41 сім’я Харківщини. Усім гостям надавалась висококваліфікована професійна підтримка: як соціальна – юридична, моральна – робота психологів, так і звичайно духовна – на цій події були присутні священники. Великий внесок зробили волонтери, взявши на себе весь організаційний процес. Дорослі відвідували різноманітні майстер – класи, а дітлахи весело проводили час з аніматорами, але усі, без винятку, отримала подарунки від офіційних спонсорів.

На останок хочеться процитувати Бєлову Людмилу Олександрівну – директора ХАРІ НАДУ, слова якої, як не можна, точніше визначили над – завдання зустрічі та змогли прониктути у серце кожного.

«Сім'ї, які втратилисвоїх близьких, вже ніколи не зможуть жити, як раніше. Біль втратина завжди залишиться в їхніх серцях. Для мене дуже важливо допомогти цім родинам об’єднатися, щоб пережити горе і повернутися до життя. Щоб діти могли розвиватися з почуттям гідності за батьків. Щоб батьки та дружини знайшли нові сенси.Щоб суспільство з повагою ставилося до тих, хто віддав найдорожче за свободу України».


Урочисте нагородження учасників та переможців фестивалю ДЮГО "Самоврядування - це ми"

27 січня на базі Харківської гімназії № 12 відбулося урочисте нагородження учасників та переможців фестивалю ДЮГО "Самоврядування - це ми". Учні брали участь більше, ніж в шести номінаціях різного профілю. Діти писали вірші та твори, знімали відеоролики і розробляли проекти, присвячені улюбленому місту Харкову. Кращі відео роботи демонструвалися на великому екрані для загального огляду. За свою діяльність отримали солодкі подарунки, пам'ятні дипломи та кубки.

Асоціація ДЮГО «ТЕМП» була нагородження Дипломами Департаменту освіти Харківської міської ради у конкурсах кращих дитячо - юнацьких громадських організацій та краща відеовізитівка дитячо- юнацьких громадських організацій фестивалю «Самоврядування - це ми»

На заході були присутні депутати, які подякували дітям за старання і бажання розвивати місто. Дивлячись на роботи наших учнів, можна з упевненістю говорити, що майбутнє нашого міста в надійних руках.


Засідання координаційної ради Асоціації ДЮГО «ТЕМП»

20 січня на базі КЗ «ЦДЮТ №6» відбулося засідання координаційної ради Асоціації ДЮГО «ТЕМП» з питань підведення підсумків роботи за перше півріччя учнівського самоврядування Немишлянського району та розробка плану роботи на друге півріччя навчального року.

На засіданні лідери переобрали голову Асоціації ДЮГО «ТЕМП» в зв’язку з бажанням Блажка Іллі покинути посаду президента, яку очолював з жовтня 2015 року, його робота була визнана задовільною. Головою лідерів районної Асоціації ДЮГО «ТЕМП» обрана Гукова Анна, яка займала посаду заступника президента в організації.

Ми дякуємо Іллі за його роботу і бажаємо Ганні успіхів на новій посаді.

ДЮГО «ТЕМП» презентувала проект «Захоплені життям! Історії успіху…»

13.01.2017 відбулося спільне засідання членів Координаційної ради ХМОУС та Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей і молоді на базі ХМОУС, на якому Асоціація ДЮГО «ТЕМП» презентувала проект «Захоплені життям! Історії успіху…» в рамках міського конкурсу «Марафон унікальних справ» серед навчальних закладів м. Харкова.

Всемирный День Волонтера!

Волонтеры Ассоциации приняли участие в торжественном праздновании Всемирного Дня Волонтеров в ХОМГО «Харьковский центр волонтеров» при поддержке Управления по делам семьи и молодежи Харьковского городского сонета.

Работа темповцев была отмечена грамотой от президента ХОМГО «Харьковского центра волонтеров» за помощь социально-незащищенным слоям населения по случаю Международного Дня волонтеров.

День Волонтера отмечается ежегодно с 1985 года, когда Генеральная Ассамблея ООН предложила правительствам отмечать именно этот день, как день добровольца.

1859 год считается годом возникновения волонтерского движения в мире. В Украине волонтерство появилось в начале 90-х годов прошлого века, а официально оно признано Постановлением Кабинета Министров Украины от 10 декабря 2003 г., которым также утверждено «Положение о волонтерской деятельности в сфере предоставления социальных услуг».

Президент Украины Петр Порошенко обратился к украинским волонтерам с поздравлением по случаю по случаю Международного дня волонтера, который отмечается в мире 5 декабря.

По его словам, настоящий патриотизм, искреннее чувство долга, стремление к свободе и демократии, эмпатия и неравнодушие – "это те черты, которые обеспечили волонтерам доверие и уважение наших соотечественников. Убежден, что вместе мы построим процветающую Украину, потому что ваша сила духа и несгибаемый характер является тому залогом. Желаю вам и вашим семьям крепкого здоровья, благополучия, мира и добра", - говорится в поздравлении.

Всех украинцев помогающих армии, раненым, больным и делающих добро с праздником! Низкий вам поклон, добрые люди!!!


СПИД – чума ХХІ века

Синдром приобретенного иммунодефицита человека – эти слова заставляют содрогаться миллионы. Уровень опасности, который навис над человечеством лишает дара речи.

С конца 90-х годов ХХ века СПИД входит в число пяти ведущих причин смертности в мире и в настоящее время считается неизлечимым заболеванием. Он уже унёс более 25 миллионов жизней, более 80 миллионов человек инфицированы ВИЧ, 16 миллионов детей остались без родителей. До сих пор ВИЧ ежедневно заражаются более 7 тысяч человек, включая одну тысячу детей. Ужасающая статистика.

И одной из основных причин распространения этого заболевания является неосведомленность населения о нависшей угрозе.

1 декабря, во Всемирный день борьбы со СПИДом, на базе Медицинского колледжа ХМАПО прошло мероприятие «СПИД – чума ХХІ века», в которой взяли участие и волонтеры Ассоциации ДЮГО «ТЕМП», а также ученики ХГ № 14, ХЗОШ № 101, ХЛ № 161, ХЗОШ № 72.

Спасем планету вместе!


Міська конференція учнівського самоврядування

15.11.2016 року на базі ХГ № 43 пройшла Міська конференція учнівського самоврядування.

Микита Андреяненков Ярослава, голова волонтерського об’єднання ХМОУС, вихованець ЦДЮТ № 6відзвітував про роботу волонтерів ХМОУСА, її основні напрямки діяльності та план роботи на найближчий час.

На конференції були розглянуті методи та форми роботи учнівського самоврядування міста на 2016/2017 навчальний рік. Проведено вибори активу ХМОУС, нагороджені кращі лідери учнівського самоврядування та шкільні та районні організації.

Робота асоціації ДЮГО «ТЕМП» ЦДЮТ № 6 була відзначена нагородами від Департаменту освіти Харківської міської ради:

Грамота ДЮГО «ТЕМП» ЦДЮТ № 6 «За ефективну діяльність у складі Харківської міської організації учнівського самоврядування у 2016 році»;

Диплом І ступеня ДЮГО «ТЕМП» за реалізацію проекта «Україна моєї мрії» конкурсу учнівських проектів «Марафон унікальних справ ХМОУС»;

Диплом ДЮГО «ТЕМП» в номінації «Краща сторінка (сайт) міського конкурсусторінок (сайтів) учнівського самоврядування на сайтах навчальних закладів

Подяка Блажко Іллі, голові ДЮГО «ТЕМП» «За активну громадську позицію».


Велика рада старшокласників м. Харкова

Представники всіх районів обговорили сучасні підходи до організації діяльності органів учнівського самоврядування в умовах інтеграції до європейського освітнього простору.5 жовтня 2016 року за ініціативою Харківської міської організації учнівського самоврядування на базі ХЗОШ № 70 проведено щорічний форум учнівської молоді міста «Велика рада старшокласників»

Під час форуму працювали: секції миротворчості, толерантності та волонтерства, Асоціації шкільних Євроклубів, Центру молодіжних ініціатив та Прес-центру. Були представлені такі проекти: «Школа миру», «Інтеграція через діалог», «Шкільний Харків» тощо.

Наш район провів інтерактивний блок по темі «Волонтерська діяльність як основа побудови та розвитку громадянського суспільства», були розглянути питання Комплексної та практичної підготовки волонтерів, розкриття лідерського потенціалу та залучення молоді до соціально вагомої роботи до громадської діяльності

Роботи творчої майстерні з виготовлення патріотичних сувенірів, яка протягом року працювала на базі Індустріального району, були представлені на виставці «З відданістю в серці для захисників України».

75 навчальних закладів представили на форумі портфоліо успішності.


Напередодні Дня Захисника України вихованці ЦДЮТ № 6 привітали воїнів АТО


Спілкування з нашими захисниками на цьому не закінчилося. Всі бажаючі могли взяти участь у круглому столі і задати всі свої запитання. Військовослужбовці відповідали на всі поставлені запитання доступною для дітей мовою, без брехні і приховування будь-яких фактів. Військові показали себе, як гідні люди, добрі, з внутрішнім стрижнем, залізним загартуванням і неперевершеним психологічним спокоєм. Вони розповіли безліч історій, моментами лякаючих, але дуже цікавих. На завершення вечора було зроблено групове фото.

Напередодні Дня Захисника України вихованці ЦДЮТ № 6 привітали воїнів АТО з їх святом. Все почалося зі святкового концерту, де виступили діти з різними номерами: починаючи від пісень і закінчуючи ліричними монологами. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Після всіх привітань гості отримали подарунки, листівки, малюнки та солодощі від учнів навчальних закладів району, а саме: ХЗОШ № 145, ХГ № 14, ХЗОШ № 38 та гуртківці нашого Центру. Військові разом з волонтерами Немишлянського району доставили ці подарунки в зону бойових дій і 14 жовтня привітали кожного чоловіка, що знаходиться на фронті.

Вийшла дуже тепла, домашня зустріч, часом сумна, але у кожного від неї залишилися тільки позитивні емоції. Всі ми отримали якийсь урок від спілкування з такими людьми. Кожен після цього дня зрозумів, хто такий «Захисник нашої Батьківщини».


Звітно-виборча конференція лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів Фрунзенського району

3 жовтня у стінах ЦДЮТ № 6 відбулася звітно-виборча конференція лідерів учнівського самоврядування шкіл Фрунзенського району. Учні навчальних закладів району представляли власне учнівське самоврядування.

У ході конференції учасники прослухали звіт роботи Асоціації ДЮГО «ТЕМП» за 2015/2016 навчальний рік, який презентував голова Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Блажко Ілля. Найактивніші лідери були відзначенні грамотами та дипломами.

Також, серед присутніх відбулася презентація проведення районного конкурсу соціально-культурних та національно-патріотичних проектів «Харків – місто привабливе для дітей та молоді» та нового волонтерського проекту «Захоплені життям. Історії успіху».

Учасники заходу прослухали виступ голови комітету по роботі з молою Харківської міської ради ветеранів України Пінчук Катерини Михайлівни на тему «Соціальне партнерство».

На конференції були розглянуті методи та форми роботи Асоціації на 2016/2017 навчальний рік. Проведено вибори активу Асоціації ДЮГО «ТЕМП», презентовані роботи районних творчих об’єднань «Школа журналістики» та «Дитяче телебачення».

Конференція була проведена разом із методистом МЦ РУО Костюк Алла Василівна та координатор Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Нікітчук Людмила Артемівна.


Засідання "Школи журналіста", школи "Лідер" та школи "Дитяче телебачення"

15 сентября в Центре детского юношеского творчества №6 прошли первые, в этом учебном году, тематические занятия в трёх районных «школах»: Лидерство, Журналистика и Телевидение. На этих занятиях интересующиеся ученики познакомились с преподавателями, коллективом и целями обучения.

Лидерство.На занятии присутствовали президенты и представители школ. Сначала каждый представился и рассказал, какую должность он занимает в своей школе. Потом куратор школы, Людмила Артёмовна Никитчук, начала обсуждать с ребятами районные мероприятия, выборы президента и волонтёрство. Главная задача школы лидеров – это создание и реализация различных проектов среди школьников.

Ученик одиннадцатого класса школы №11, Никита Андреяненков, посещает занятия уже второй год, он рассказывает: «Здесь координируют на волонтёрские акции, так же проводят уроки, которые развивают в нас лидерские качества. Мне нравится, что такие интересные и занимательные тренинги проводятся бесплатно, и я считаю, что это мне пригодится в жизни».

Телевидение.Ученики и преподаватель Татьяна Ивановна, разговаривали об азах телевидения и обыгрывали небольшую сценку, где попробовали себя в роли журналистов, репортёров и телеведущих. Далее на занятиях школьники будут учиться работать с видеокамерами, микрофонами, компьютерными программами для монтирования видео и звука, а так же учиться «не бояться камеры».Евгений Доценко учится в девятом классе и является представителем школы №181 : «Дело в том, что мне не интересно смотреть телевизор, но тут всё раскрывают с другой стороны, то есть объясняют, как происходит весь рабочий процесс».

Журналистика.На занятии дети познакомились с преподавателем, Алёной Викторовной, и друг с другом. Потом разбились на команды и представляли разные виды СМИ. В дальнейшем школьники будут обучаться теории журналистики, учиться писать статьи, репортажи, рецензии и, конечно же, практиковаться.

О своих впечатлениях рассказывает ученица десятого класса, школы №74, Алина Чернышова: «На уроке я познакомилась с новыми людьми и получила новые знания. Мне очень понравилось это занятие, я бы хотела и дальше посещать занятия и связать свою жизнь с журналистикой».

После занятия все ребята были в хорошем настроении и уже ожидали новых встреч. Каждый из них сегодня открыл для себя что-то новое и интересное.


Великодні подарунки воїнам АТО

Великодні подарунки для українських воїнів, які несуть службу на передових позиціях в зоні проведення АТО підготували учні та педагогічний колектив навчальних закладів Фрунзенського району.

Вихованці разом з батьками виготовили і зібрали для захисників пасочки, солодощі, Також діти передали свої патріотичні сувеніри, привітальні великодні листівки, художні твори, малюнки, листи, присвячені миру та процвітанню в нашій країні.

27 квітня 2016 року, члени ДЮГО "ТЕМП" спільно з представниками учнівського самоврядування Фрунзенського району та адміністрацєю КЗ «ЦДЮТ № 6» оформили "Коробки пасхального щастя" для воїнів, та передали волонтерам, які відвезли їх в зону АТО. Загалом школярі зібрали більше 50 ящиків допомоги.

Це колективне привітання від дітей нашим воїнам напередодні світлого свята, яке нас об’єднує, яке вселяє надію на мир, спокій, процвітання нашої рідної країни. На добробут у кожній родині, у кожному домі.

Щороку православні християни відзначають свято Великдень. Діти виготовляють Великодні обереги для солдатів. Зроблені з любов’ю подарунки донесуть героям тепло дитячих долонь, а щира віра та підтримка дітей наблизить перемогу.


Акція “Великодні кошики” для бійців АТО

Передсвяткова Великодня акція відбулася у Фрунзенському районі міста Харкова, організована волонтерами Асоціації ДЮГО «ТЕМП» (кер. Нікітчук Л.А.). Учні навальних закладів району та вихованці Центру дитячої та юнацької творчості № 6 зібрали подарунки для бійців АТО.

“Великодні кошики” учасники акції передали волонтерам, які вони відправлять для бійців в зону АТО.

Це колективне привітання від дітей нашим воїнам напередодні світлого свята, яке нас об’єднує, яке вселяє надію на мир, спокій, процвітання нашої рідної країни. На добробут у кожній родині, у кожному домі.

В кошики вклали різноманітні смаколики, писанки, паски. Також діти намалювали багато малюнків та написали листи бійцям. Подарунки в зону АТО волонтери відвезуть вже сьогодні.


У Харкові вшановували переможців Харківського міського конкурсу «Волонтер року 2016»

15 квітня в 12.30 в Харківському медіа – центрі «Время» відбувся щорічний міський конкурс «Волонтер року».

Кращим волонтером в сфері роботи з молоддю стала Марія Фендрікова,, керівник Школи волонтерів Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Центру дитячої та юнацької творчості № 6, займається волонтерською діяльністю з 2012 року, переможець міського конкурсу «Молода людина року», учасниця багатьох соціальних акцій і проектів.

Команда волонтерів Асоціації ДЮГО «ТЕМП» стала переможцем у номінації "Краща волонтерська команда-2016".



15.04.2016 у Центрі дитячої та юнацької творчості відбулась святкова програма "Бабусі та онуки".

Для наших любих бабусь і дідусів вихованці нашого центру провели концерт, де дякували їм за те, що допомагають, що підтримують, що люблять і піклуються. Діти співали, танцювали, розповідали вірші, присвячені їхній любові до своїх бабусь. Також були запрошені гості, які розповідали всім присутнім повчальні історії з їхнього життя і спілкування з онуками, про те, як вони їм давали поради тощо.

Талановиті вихованці ЦДЮТ навіть продемонстрували п'єсу-виставу під назвою "Моя сім'я", що показала всім глядачам як треба любити і поважати старших, а особливо своїх рідних бабусь і дідусів, батьків. У цій п'єсі онучка підтримувала свою улюблену бабусю, що й допомогло зблизитись усій родині!

Продовження свята відбулось наступним чином: всіх шановних гостей, найкращих бабусь і дідусів нашого мікрорайону, провели у різні кімнати-центри секцій нашого центру, де відбулись класні години на тему "Діалог між поколіннями". Щасливі і радісні діти питали запрошених гостей про все, що тільки можна було, адже щирість дітей не мала кордонів: вони хотіли знати все, що знають бабусі і дідусі. А гості навпаки пропонували чим можна зайнятись, вчили їх чомусь новому тощо.

У кінці хочемо подякувати всім присутнім нашого заходу, бо вони-найкращі гості, для яких було проведену цю святкову програму, щоб нагади їм, як сильно ми їх любимо і ніколи про них не забуваємо!

Вихованка гуртка «Школа журналіста»

Анастасія Дягілєва



День Космонавтики

14.04.16 у Центрі дитячої та юнацької творчості було проведено святкову програму, присвячену Дню космонавтики.

Вихованці ЦДЮТ провели чудовий концерт, у якому продемонстрували всі свої можливі таланти: спів, танці, театр, а також було взято до уваги й те, що наш центр має секцію авіамоделювання, що було досить доречно до теми свята. Любих і шановних ветеранів зустрічали вихованці центру у святкових костюмах з короваєм, від якого, безсумнівно, зраділи наші гості. Ветерани космонавтики, і навіть ті, що були присутні при запуску ракети "Восток" 12 квітня 1961 року, розповідали про те, як люди готуються до польотів у космос, про те, скільки вже людей бачили нашу планету з орбіти, які відчуття з'являється до і після подорожі навколо Землі та багато чого іншого та цікавого. Також ми послухали і подивились фільм про те, як готували і як обирали першу людину, що полетить у космос . На святі був присутній повний тезка першої людини, що облетіла нашу Планету - Гагарін Юрій Олексійович, який мав можливість поговорити з всім відомим космонавтом Юрієм Олексійовичем! Наступним кроком нашого заходу була бесіда з ветеранами космонавтики на безліч різних тем. Наші гості люб'язно і з захопленням відповідали на всі запитання, що виникали у дітей і керівників секцій нашого центру.

На останок відмітимо, що свято минуло на вищому рівні, з нього залишаються лише найкращі спогади!

Вихованка гуртка «Школа журналіста»

Анастасія Дягілєва


ВСЕ МЫ ДЕТИ СОЛНЦА

21 марта Харьковской благотворительной организацией родителей детей с хромосомными особенностями и докторов генетиков «Дети солнца» в конференц-зале Kharkiv Palace Premier Hotel был так же организован благотворительный марафон, на который были приглашены Заслуженные артисты Украины, певцы и шоумены, а также прекрасные детки из детских театральных студий.

Дети - это не только счастье в семьях, а и больше хлопот, забот, которые, безусловно, являются приятными, особенно, когда видишь, как из маленького трехкилограммового комочка твой ребенок превращается в самостоятельного человечка. Но иногда на долю одной из 700 семей в Украине выпадает более сложное задание - вырастить и воспитать особенных детей - «Детей Солнца».


Учні Харкова – захисникам України

Сьомий рік поспіль у межах діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування з метою реалізації творчих та громадських ініціатив учнів реалізується проект «Фестивальна весна».

У 2016 році його заходи будуть присвячені вшануванню 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, святкуванню 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та закінченню Другої світової війни.

16 березня о 15.30 на базі Палацу дитячої та юнацької творчості «Істок» Індустріального району відбулося. Програму «Фестивальної весни» відкрила творча майстерня та виставка патріотичних сувенірів «Учні Харкова – захисникам України»


Радість поруч

Багато років людство намагалося знайти «ідеальний світ». Таке місце, де кожен відчував би себе захищеним, щасливим, де б панувало добро та радість, чистота думок та відкритість до всього нового. Але нажаль, з приходом нової інформаційної ери, багато що з усього вище переліченого стає все менш і менш можливим. Все неможливе стає можливим, коли поряд чуйні та доброзичливі люди. На щастя в місті Харкові багато таких.

21лютого 2016 року команді волонтерів Асоціації ДЮГО «Темп» разом із Харківським центром волонтерів, випала щаслива можливість поділитися радістю з вихованцями комунального закладу "Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс № 8".

Діти – це квіти життя, тому кожен із волонтерів з любов’ю та повагою ставився до всіх присутніх на заході дітей. Так, ці діти дійсно особливі… Особливо щасливі, особливо привітні, особливо талановиті та творчі.

У програмі проведення заходу в рамках акції «Подаруй свою любов дітям» були й конкурси талантів із подарунками та ігри в колі. Також серед подарунків були «Мої карти мрій». Це спеціальна розробка одного з меценатів школи, аби діти чіткіше уявляли своє майбутнє, могли ставити перед собою цілі та досягати їх, візуалізували зміни на краще, які незабаром стануться в їхньому житті. Навіть дорослі з задоволення грали в рухливі ігри, вигадані волонтерами. Багато емоцій та наснаги отримуєш від людей, що своїм прикладом показують: щоб не сталося, які проблеми не зустрілися б на твоєму шляху – не опускай рук, продовжуй жити, любити та творити, це єдиний шлях до щастя.

Кажуть, що мозкова діяльність зростає саме після фізичних вправ, тож, як годиться, після «розминки» - мозковий штурм. Наші волонтери приготували розважально-навчальну лекцію з міжнародних прав дитини.

Присутні розповідали про ті права, які є важливими саме для них, конструювали Дерево Прав та відповідали на нескладні, але основоположні запитання, щодо прав, свобод та обов’язків дитини.

Друзі! Будьте уважні до ближніх, допомагайте людям та діліться моментами щастя та любові з дітьми!

Голова прес-центру асоціації ДЮГО «ТЕМП»,

Діана Пінчук


Діти сонця

13 лютого, напередодні Дня Святого Валентина, Харківська благодійна організація батьків дітей з хромосомними особливостями, докторів генетиків «Діти сонця» та волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Фрунзенського району, спільно з Center Gender Culture (Центр гендерної культури) провели захід для дітей з обмеженими можливостями. Впродовж заходу пройшов майстер – клас, на якому дітей навчали виготовляти картини з круп і природного матеріалу, а потім волонтери організували ігротеку. Такі заняття дуже корисні для «Дітей сонця», адже під час виконання завдань у них розвивається моторика рук і, взагалі, вони приносять багато радості і щастя. Волонтери ж набувають необхідного досвіду роботи з соціально-незахищеними верствами населення.

Завжди приємно усвідомлювати, що ти комусь можеш подарували свою увагу і доброту, принести шматочок сонця і промінчик надії.

Просимо всіх небайдужих до проблем дітей - інвалідів приєднатися до нашої ініціативи!


Відповідальність починається з мене

Всеукраїнська акція "Відповідальність починається з мене" Приєднуйся до нашої ініціативи!

29 січня ХОМГО "Харківським центром волонтерів" та Управлінням у справах сім'ї та молоді Харківської міської ради підведені підсумки проведення загальноміських новорічних та різдвяних заходах. Волонтери були відзначені нагородами та подарунками.

Волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» КЗ «ЦДЮТ № 6» прийняли участь у соціальної загальноміської акції "Ялинка бажань", проведеної спільно з супермаркетами "Сільпо" в рамках Всеукраїнської акції "Відповідальність починається з мене". Всі зібрані під час акції подарунки будуть передані дітям у дитячих будинках та інтернатних закладах, сім'ям тимчасових переселенців із зони АТО. Також вони взяли активну участь у загальноміських новорічних заходах щодо супроводу дітей під час вiдвiдування новорiчних атракцiонiв та розваг на Майдані Свободи, до відбулися у м.Харковi з 26 грудня по 18 січня. Дякуємо всім, хто приєднався до нашої ініціативи!


Україна моєї мрії

21 січня 2016 року на базі Науково-методичного педагогічного центру пройшло засідання лабораторії соціального проектування Харківської міської організації учнівського самоврядування.

Під час заходу проведено конкурс проектних ініціатив «Марафону унікальних справ ХМОУС - 2016». До уваги членів учнівського журі було презентовано 27 проектів шкільних дитячо-юнацьких організацій, що протягом 2016 року будуть реалізовуватись у межах діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування. Асоціація ДЮГО «ТЕМП» ЦДЮТ № 6 презентувала проект «Україна моєї мрії». Якій посів перше місце.

Щорічно кращі учнівські ініціативи поповнюють електронний міський банк учнівських проектів, який на сьогодні нараховує більше 400 індивідуальних та колективних робіт.


Благодійна акція «Ялинка бажань»

20.12 - 29.12.2015

В грудні місяці волонтери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» брали участь в благодійній акції «Ялинка бажань» для дітей з інтернатних закладів та дитячих будинків.«Вы способны на чудо?» Саме таким слоганом розпочалася благодійна акція. З 20 по 29 грудня діти збирали подарунки для дітей сиріт та малозабезпечених сімей. Харків'ни з радістю і від всьго серця відгукнулися на прохання волонтерів. Все - таки у нас найкраще місто і найдобріші людию.


Запрошують волонтери

02.10.2015

2 жовтня 2015 року відбулося відкриття теоретико-практичного курсу «Школа волонтерів» в медіа центрі «Час». Лідери Асоціації ДЮГО «ТЕМП» вже 5 років беруть участь у цьому проекті. Метою роботи школи є залучення ініціативних і відповідальних молодих людей до волонтерської діяльності, соціальної роботи, отриманню необхідних знань. В рамках курсу проводяться заняття на тему лідерства, захисту прав людей, популяризації здорового способу життя та ін. Крім того, будуть введені нові напрямки, наприклад, тренінги з надання психологічної допомоги тимчасовим переселенцям та військовослужбовцям із зони проведення АТО. Проект реалізується управлінням у справах сім'ї та молоді ХГС і ХОМОО «Харківський центр волонтерів».


Конкурс учнівських проектів школи розвитку «Мер міста».

22.05.2015

22 травня 2015 року в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова пройшла заключна конференція школи розвитку «Мер міста» за темою: «Сталий розвиток міст за участі дітей та молоді».

В рамках конференції пройшов фінальний етап захисту учнівських проектів. У конкурсі прийняли участь більше 100 соціальних проектів учнівського самоврядування. У фінал вийшли 12 проектів, серед яких проект Асоціації ДЮГО «ТЕМП» «Мусор надо разделять, чтоб использовать опять» який став переможцем у екологічному напрямку. Голова Асоціації ДЮГО «ТЕМП», Арнаутова Ярослава Андріївна, отримала сертифікат, диплом и пам’ятний подарунок. Проект буде переданий для розгляду до Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.


Міська конференція учнівського самоврядування

2014-11-19

14.11.2014 року на базі ХЗОШ № 124 пройшла Міська конференція учнівського самоврядування.

Арнаутова Ярослава, президент Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Фрунзенського району презентувала роботу районної Школи Волонтерів, її основні напрямки діяльності та план роботи на найближчий час.

Наш район в цьому навчальному році буде відповідати за волонтерський напрямок в ХМОУС. У зв'язку з цим координаційний центр ХМОУС вирішив створити волонтерське об'єднання, в яке увійдуть волонтери районних організацій учнівського самоврядування шкіл м.Харкова. Координувати роботу центру будуть волонтери Фрунзенського району - Евлаш Андрій і Фендрікова Марія, члени Асоціації.


Перше щомісячне засідання лідерів та журналістів Фрунзенського району

2014-11-14

13-го листопада на базі ЦДЮТ № 6 відбулося перше щомісячне засідання лідерів та журналістів Фрунзенського району. Чимало школярів нашого району є активними громадянами нашого міста, зокрема власних навчальних закладів. Саме для того, за ініціативи директора ЦДЮТ № 6 Кобзєвої О.І. з цього навчального року була створена робота «Школи лідерів» (кер. Нікітчук Л.А.) та «Школи журналістики» (кер. Гайворонська А.В.).

Представники чотирнадцяти навчальних закладів нашого району брали участь у роботі «шкіл». Засідання Школи лідерів відбувалося за темою «Участь громадян в управлінні країною. Виникнення та розвиток місцевого самоврядування». Юні журналісти ж працювали із темою «Створення шкільної газети: основні принципи. Заголовковий комплекс».

Окрім теоретичних знань, учасники шкіл отримали і практичні уміння. Так, у Школі лідерів учні проходили тренінг «Шлях до демократії», а учні Школи журналістів намагалися власноруч створити макет газети. Також

слід відзначити доброзичливу та дружню атмосферу на обох засіданнях, що сприяло підвищенню продуктивності роботи дітей.


Ще одна перемога нашої молоді

2014-10-01

Лідери районної Асоціації ДЮГО «ТЕМП» з 26 по 28 вересня взяли участь у Всеукраїнському молодіжному форумі, на базі санаторія «Ялинка». Захід був спрямований на інтелектуальний розвиток молоді «Молодь без кордонів», організований Департаментом у справах молоді та спорту ХОДА, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

У Форумі взяли участь 200 представників з 16 областей України, а також молодіжна громадська організація «Харківський обласний центр волонтерів» та Благодійний Фонд «Благо».

Під час проведення Форуму кваліфіковані тренери працювали з молоддю у 5 секціях за наступними напрямами: «Підтримка творчих ініціатив молоді», «Молодіжний парламентаризм: перспективи розвитку», «Молодь за здоровий спосіб життя», «Підприємницькі ініціативи молоді – запорука економічного зростання держави», «Спорт - миротворець».

Для учасників було проведено інтерактивні ігри та конкурси, спрямовані на розвиток творчого, інтелектуального та спортивного потенціалу молоді. За результатами конкурсів наші діти посіли 3 місце та привезли нагороду – кубок, поповнивши скарбничку своїх досягнень.

Результатом проведення Всеукраїнського молодіжного форуму стало посилення взаємодії громадського та державного секторів у напрямку реалізації державної молодіжної політики; забезпечення участі молоді у формуванні молодіжної політики України; встановлення нових міжрегіональних молодіжних зв’язків, що у свою чергу створить умови для інформаційного та духовного збагачення молоді з урахуванням кращого всеукраїнського досвіду.


Звітно-виборча конференція лідерів учнівського самоврядування шкіл Фрунзенського району

2014-09-26

23 вересня у стінах ЦДЮТ №6 відбулася звітно-виборча конференція лідерів учнівського самоврядування шкіл Фрунзенського району. Учні багатьох шкіл представляли власне учнівське самоврядування.

У ході конференції учасники прослухали звіт роботи Асоціації ДЮГО «ТЕМП» за 2013-2014 навчальний рік, який презентувала голова Асоціації Ярослава Арнаутова.

Також, серед присутніх був оголошений конкурс волонтерського проекту «Україна моєї мрії» і акції допомоги переселенцям з Донбасу та учасникам АТО.

На конференції були розглянуті методи та форми роботи Асоціації на 2014-2015 навчальний рік. Проведено вибори активу Асоціації ДЮГО «ТЕМП», презентована робота районного творчого об’єднання «Школа журналістики».

Конференція була проведена разом із методистом МЦ РУО А.В. Костюк, а також директором ЦДЮТ№6. Організатором конференції стала Л.А. Нікітчук


Члени Асоціації ДЮГО "ТЕМП" на спортивній ярмарці

2014-09-17

13 вересня члени Асоціації ДЮГО «Темп» прийняли участь у спортивній ярмарці «Харків – спортивна столиця», в якості волонтерів. Це було дуже барвисте свято. На майдані Незалежності більше тисячі спортсменів демонстрували свої спортивні досягнення. Серед них були маленькі діти, люди похилого віку і люди з обмеженими можливостями.

Захід розпочався з масштабного параду. Волонтерів і всіх жителів міста очікували майстер-класи від зірок спорту, флеш-моб - масова ранкова зарядка, тренажери і спортивні снаряди, інтерактивно-розважальні конкурси, на яких можна було продемонструвати силу і спритність. Глядачі із захопленням спостерігали за масовим дійством.

Кiлькiсть переглядiв: 3031